Josephs.ScotBorowiak Properties Ltd

REKLAMA

441 kierowców przebadanych ➡ 1 na podwójnym gazie
Utworzona: 2022-06-22

To wynik jednodniowej akcji kontrolnej. Nietrzeźwy mężczyzna został przekazany do dalszych czynności policjantom z Mińska Mazowieckiego.

REKLAMA
W poniedziałek, 20 czerwca br. rano, na głównych drogach województwa mazowieckiego, patrole ITD z Warszawy, Radomia, Siedlec, Ciechanowa, Ostrołęki oraz Płocka przeprowadziły wzmożone kontrole trzeźwości kierujących samochodami dostawczymi, ciężarowymi, autobusami i taksówkami. Podczas kilkugodzinnej akcji przebadali alkomatami 441 kierowców.

Na łączniku autostrady A2 z krajową „pięćdziesiątką”, w miejscowości Arynów, udaremnili dalszą jazdę nietrzeźwemu kierującemu. 43-letni letni kierowca prowadził 40-tonowy zestaw i w chwili zatrzymania wykonywał międzynarodowy przewóz drogowy napojów. Od mężczyzny była wyczuwalna silna woń alkoholu. Alkomat przesiewowy wskazał, że jest w stanie nietrzeźwości. Wezwani na miejsce kontroli drogowej policjanci powtórzyli badanie trzeźwości. Policyjny alkomat wykazał 0,57 mg/l (blisko 1,2 promila) alkoholu w powietrzu wydychanym przez kierującego. Kolejne badanie, wykonane po 15 minutach, wykazało 0,50 mg/l (1,05 promila) alkoholu w powietrzu wydychanym przez kierowcę. W tej sytuacji nietrzeźwego mężczyznę i ciężarówkę przekazano do dalszych czynności funkcjonariuszom z Komendy Powiatowej Policji w Mińsku Mazowieckim.

Źródło: GITD
Do ulubionych
Photo by Josh Hild from Pexels