Josephs.ScotBorowiak Properties Ltd

Noga z gazu bo inaczej mandat!
Utworzona: 2022-07-29

Trasa na wakacje może zaskoczyć niejednego kierowcę, zwłaszcza zdjęciem z fotoradaru. Przy obecnych stawkach za przekroczenie prędkości nikt nie chce przywieźć sobie takiej pamiątki z wakacji, dlatego lepiej mieć się na baczności i jechać zgodnie z limitami prędkości.

REKLAMA

W wakacje zawsze jest więcej wypadków drogowych

Niestety okres wakacyjny sprzyja większej liczbie wypadków drogowych. W tym roku doszło już do 174 wypadków, w których zginęło 16 osób (stan na dzień 27 lipca 2022 roku), a to dopiero połowa wakacji. W ubiegłym roku, od początku czerwca do końca sierpnia, doszło do 7 366 wypadków, w których zginęło 669 osób, a rannych zostało 8 655 osób. Większa liczba wypadków w okresie letnim spowodowana jest przez zwiększone natężenie ruchu, związane z wyjazdami urlopowymi. Dlatego tak ważne jest zachowanie szczególnej ostrożności na trasie.

Noga z gazu

Zachowania polskich kierowców na drogach w czasie wakacji są monitorowane przez patrole policji, ale również przez mierniki prędkości. A tych w naszym kraju nie brakuje. Z roku na rok infrastruktura fotoradarów i odcinkowych pomiarów prędkości rośnie. Obecnie w Polsce znajduje się 587 mierników, a wciąż jeszcze GITD oraz CANARD mają w planach rozbudowę całej sieci. Gdzie spotkacie najwięcej fotoradarów?


Nie wszystkie fotoradary mierzą wyłącznie prędkość!

Poza miernikami kontrolującymi prędkość, w naszym kraju można spotkać również odcinkowe pomiary prędkości czy urządzenia kontrolujące ruch na skrzyżowaniach ze światłami, które rejestrujące wszystkich kierowców przejeżdżających na czerwonym świetle. Największy strach wśród zmotoryzowanych Polaków wzbudzają jednak odcinkowe pomiary prędkości. A tych znajduje się aż 58.

Gdzie najwięcej kontroli prędkości na wakacyjnych trasach?

Kierowcy wybierający się nad polskie morze lub w góry muszą mieć na uwadze fotoradary oraz odcinkowe pomiary prędkości. Te drugie podróżujący w kierunku Bałtyku spotkają w województwie pomorskim na DW216. Znacznie więcej OPP czeka na kierowców jadących w polskie góry – odcinkowe pomiary prędkości będą czekać zarówno w województwie podkarpackim na DW871, DK9 i DK19, jak również w małopolskim na DK94, śląskim na DK78 i DK11 oraz w opolskim na DK94 i dolnośląskim na DW333. Samych fotoradarów nie zabraknie na trasie plażowiczów, zwłaszcza w województwie zachodniopomorskim (28), pomorskim (44) i kujawsko-pomorskim (16). Zmotoryzowanych na trasie w górskie rejony będą kontrolować fotoradary w województwach śląskim (43), małopolskim (35), dolnośląskim (32), podkarpackim (30), świętokrzyskim (16) oraz opolskim (12).

Poza fotoradarami i odcinkowymi pomiarami prędkości polskie drogi kontrolują również patrole policji, które działają zarówno w nieoznakowanych, jak i oznakowanych radiowozach. Celem jest nadzorowanie bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Pamiętajcie o tym, że w wakacje dochodzi do większej liczby wypadków drogowych. Zachowujcie w trasie szczególną ostrożność, ponieważ ruch jest bardziej natężony, zwłaszcza w kierunku popularnych miejsc wypoczynkowych. Jedźcie ostrożnie do celu!

Źródło: Yanosik
Do ulubionych
PREZENTACJA FIRMY
ADR Adviser Doradztwo i Szkolenia Jacek Pluta


NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

NASZE WYWIADY

OPINIE

NASZE RELACJE

REKLAMA
Photo by Josh Hild from Pexels