Josephs.ScotBorowiak Properties Ltd

REKLAMA

Econic z betonomieszarką – duet nieoczywisty
Utworzona: 2022-08-05

Spółka Bosta-Beton, producent mas betonowych, wybrała Mercedesa Econica jako podwozie pod zabudowę betonomieszarki. Głównym argumenetem za takim wyborem była doskonała widocznośc z miejsca kierowcy. Transakcję sfinalizował dealer marki z gwiazdą, firma EWT Automotive w Ołtarzewie.

REKLAMA
Mercedes-Benz Econic to sprawdzony pojazd do zastosowań komunalnych. Najczęściej można go spotkać na ulicach miast w roli śmieciarki, co wynika z takich jego cech, jak niski próg wejścia do kabiny, zwiększający komfort pracy, oraz doskonała widoczność z miejsca kierowcy, co pozwala lepiej chronić innych użytkowników dróg. Przedsiębiorstwo Produkcji Mas Betonowych Bosta-Beton uznało jednak, że właśnie ten model, oprócz użytkowanych w firmie Arocsów, również sprawdzi się w jej codziennej działalności.

Z Mercedesem współpracujemy od wielu lat, stąd nasze zaufanie do marki i jej produktów. W ostatnich latach naszą flotę zasiliło kilkadziesiąt Arocsów z zabudową betonomieszarki. Zakup Econica z taką zabudową nie był decyzją oczywistą, ale ponad 30 lat doświadczenia w branży budowlanej sprawia, że w Bosta-Beton lubimy ciągle podnosić poprzeczkę, oferując rozwiązania innowacyjne, choć czasem nieszablonowe. Econic to pojazd, który powinien sprawdzić się na budowach w dużych miastach, gwarantując przy tym wysoki poziom bezpieczeństwa pieszym i rowerzystom. Panoramiczna szyba gwarantuje doskonałą widoczność wokół kabiny, a dzięki przeszklonym drzwiom od strony pasażera udało się wyeliminować kolejne martwe strefy, o których, naszym zdaniem, uczestnicy ruchu nadal nie wiedzą tyle, ile powinni. Z kolei nisko zawieszona kabina umożliwia kierowcy wygodne wsiadanie i wysiadanie. Warto również wspomnieć o kamerach 360 stopni, z których z powodzeniem korzystamy od wielu lat w samochodach na podwoziu Arocsa
– tłumaczy Dominik Pełka, kierownik jednej z warszawskich wytwórni betonu.


Pojazd został wyposażony w sprawdzoną przez producenta betonu zabudowę firmy Liebherr, model HTM 905 – ze względu na optymalny stosunek masy własnej do objętości roboczej. Nowa betonomieszarka okazała się pojazdem komfortowym i funkcjonalnym do pracy w mieście, szczególnie w obszarach wymagających precyzyjnego manewrowania na ograniczonej przestrzeni lub nierównym terenie.

Przydatnym rozwiązaniem, innym niż w dotychczas używanych Arocsach, jest zawieszenie pojazdu na poduszkach, co umożliwia sterowanie prześwitem. Ostatnia oś skrętna jest nieoceniona podczas manewrów na wąskich ulicach. Komfort pracy zwiększa dodatkowo niski poziom hałasu w kabinie podczas jazdy
– wylicza Dominik Pełka.
Econic jest wykorzystywany do typowych zadań – każdego dnia pokonuje kilka tras. Są to transporty zarówno do ścisłego centrum Warszawy, jak i na budowy odległe kilkadziesiąt kilometrów od miejsca załadunku. Z każdą z tych dostaw samochód radzi sobie zgodnie z oczekiwaniami użytkownika.

Źródło: Mercedes-Benz Trucks Polska
Do ulubionych
Photo by Josh Hild from Pexels