Josephs.ScotBorowiak Properties Ltd

To mogła być wybuchowa przesyłka
Utworzona: 2022-08-08

Niesprawnym pojazdem kurier transportował 85 litrów łatwopalnej substancji. Wpadł, bo jechał za szybko.

Inspektorzy dolnośląskiej ITD zatrzymali we wtorek (2 sierpnia) pojazd ciężarowy. Do zatrzymania doszło na jednej z ulic w Brzezince Średzkiej. Powodem kontroli była za szybka jazda – kierowca nie zastosował się do ograniczenia prędkości. Mieszkańcy na co dzień są narażeni na niebezpieczną jazdę kierowców ciężarówek, dlatego o pomoc zwrócili się do wrocławskich inspektorów.

Zatrzymany do kontroli kierowca przewoził przesyłki kurierskie. Inspektorzy, sprawdzając transport, znaleźli niezabezpieczone niebezpieczne towary, których przewóz jest określony regulacjami ADR. 60 litrów pirydyny (UN 1282) i 25 litrów acetonu (UN 1098) nie można przewozić bez zabezpieczenia, ponieważ materiały te są ciekłe i łatwopalne, a ich temperatura zapłonu jest niższa niż 23 stopnie Celsjusza. Kierowca nie miał odpowiedniej gaśnicy. Dodatkowo sam pojazd pozostawiał wiele do życzenia. Inspektorzy stwierdzili na pierwszej osi mocno zużyte ogumienie oraz brak od 2 lat badania technicznego tachografu. Po analizie zapisów z karty kierowcy okazało się, że dane nie zostały pobrane przez przewoźnika w wymaganym terminie.


Inspektorzy ITD zatrzymali dowód rejestracyjny pojazdu, wydając zakaz dalszej jazdy do czasu usunięcia nieprawidłowości. Kierowca został ukarany kilkoma mandatami karnymi, a wobec podmiotu wykonującego przewóz zostały wszczęte dwa postępowania administracyjne.

Źródło: GITD
Do ulubionych
PREZENTACJA FIRMY
ADAR Sp. z o.o.


NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

NASZE WYWIADY

OPINIE

NASZE RELACJE

REKLAMA
Photo by Josh Hild from Pexels