Josephs.ScotBorowiak Properties Ltd

REKLAMA


Mniej dostaw = czystsze powietrze
Utworzona: 2022-08-12

Czterdzieści punktów handlowych z londyńskiego Billingsgate Market bierze udział w pilotażowym projekcie ekologicznych dostaw, którego partnerami są City of London Corporation, DHL Supply Chain i Ford Pro. Szacowana redukcja emisji CO2 wyniesie 37%.

Wielu handlowców z historycznego targowiska rybnego Billingsgate Market polega na własnych samochodach dostawczych dostarczających zamówione produkty, jednak samochody te pozostają bezczynne przez większą część dnia. City of London Corporation, która jest właścicielem i zarządcą Billingsgate Market, dostrzegła możliwość konsolidacji niektórych dostaw, co pozwoliło uniknąć dublowania przejazdów i wymagało użycia mniejszej liczby samochodów (niektóre hurtownie realizowały wcześniej dwie-trzy dostawy dziennie do tych samych odbiorców). City of London Corp. finansuje projekt, który jest realizowany z wykorzystaniem pojazdów DHL Supply Chain i Ford Pro. Na parkingu przy targowisku zainstalowano punkt ładowania pojazdów elektrycznych.

18-tygodniowa współpraca (od marca do sierpnia br.) wykazała znaczne korzyści zarówno dla biznesu, jak i środowiska naturalnego. Uzyskano ok. 37-procentową redukcję emisji CO2 w porównaniu z typowym sposobem realizowania dostaw, a liczba przejazdów po zatłoczonych ulicach centrum Londynu zmniejszyła się o 949, co przełożyło się na 23.961 mniej przejechanych kilometrów. Przyczyniło się to również do obniżenia kosztów, zwiększenia efektywności i pozyskania nowych klientów placówek handlowych uczestniczących w projekcie. Hurtownie te zaopatrują m.in. londyńskie restauracje i sklepy.


Nasze historyczne rynki hurtowe służą Londyńczykom od setek lat. Aby sprostać wyzwaniom związanym z klimatem, nie możemy jednak kontynuować działalności w dotychczasowej formie. Ten pilotaż udowodnił, że korzystanie z różnych sposobów dostawy nie tylko zmniejsza emisję i ruch drogowy, ale może również zaoferować lepszą obsługę zarówno naszym hurtownikom, jak i ich klientom. Nasz program relokacji hurtowni, którego celem jest przeniesienie Billingsgate, Smithfield i New Spitalfields do Dagenham Dock, stworzy o wiele więcej możliwości innowacji w zakresie transportu niskoemisyjnego oraz znacznego zmniejszenia liczby przejazdów do i z hurtowni
– skomentował Chris Hayward, szef strategii w City of London Corporation.
Plan City of London Corp. przewiduje połączenie i ulokowanie w jednym miejscu trzech historycznych targowisk – Billingsgate (rybnego), New Spitalfields (owocowo-warzywnego) oraz Smithfield (mięsnego).


W realizację projektu zaangażowanych jest 7 pojazdów chłodniczych Ford Pro, w tym elektryczny Ford E-Transit 3. Są wyposażone w czujniki, które przesyłają dane w czasie rzeczywistym do systemu Ford Pro Telematics 4 i skomunikowanego systemu czasu sprawności FORDLiive 5, aby wspierać menedżerów flot podczas monitorowania wydajności, stanu i parametrów pojazdów. Dzięki temu można monitorować poziom oleju silnikowego i AdBlue oraz ciśnienie w oponach, aby zmniejszyć prawdopodobieństwo nieplanowanego przestoju. Menedżer floty może zaplanować wymagane przeglądy i naprawy w takich godzinach, by zminimalizować ich wpływ na dostawy.Źródło: Ford
Do ulubionych
PREZENTACJA FIRMY
Viking Line Cargo


NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

NASZE WYWIADY

OPINIE

NASZE RELACJE

REKLAMA
Photo by Josh Hild from Pexels