Josephs.ScotBorowiak Properties Ltd

Wybrano najpiękniejsze Scanie

Utworzona: 2022-09-10


Do udziału w jubileuszowej edycji konkursu zgłoszono rekordową liczbę 90. pojazdów tej marki. Były to auta z całej Polski, przedstawiciele różnych generacji, z różnym przebiegiem. Obecna była nawet Scania Super, która miała swoją światową premierę w zeszłym roku. W ciągu 20 lat impreza zmieniła się z niewielkiego spotkania w gdańskim oddziale Scania w wydarzenie roku w branży.

Tytuł „Pomorskiej Miss Scania 2022” przyznano pojazdowi Scania 590S należącemu do firmy Bartosz Popławski Transport. Na pojeździe znajdują się wyjątkowe i bardzo charakterystyczne malunki przedstawiające pojazdy z floty firmy, takie oddające hołd przedsiębiorstwu transportowemu, które prowadzili dziadkowie właściciela firmy, a także nawiązujące do serialu „Peaky Blinders”. Pojazd triumfował podczas Konkursu drugi rok z rzędu.

Fani odwiedzający zlot, którzy wzięli udział w głosowaniu, zadecydowali, że „Nagroda Publiczności” trafiła do Scania R580, przeznaczonej do transportu drewna, należącej do firmy Timberfast.Z kolei firma IMO triumfowała w kategorii „Pomorska Miss Scania – Pojazd specjalny” – zwyciężył wyprodukowany w 2007 r. pojazd Scania R500 przeznaczony do transportu kontenerów hakowych.„Nagrodę Dyrektora gdańskiego oddziału Scania” przyznano firmie Elltrans za pojazd Scania R580.Zwycięzcą przeprowadzonych po raz pierwszy w historii Konkursu wyborów „eMiss Scania 2022”, skierowanych do graczy Euro Truck Simulator, został Dawid Wrzesień, który stworzył pojazd Scania 144L. Do udziału w wirtualnych wyborach zgłoszono ok. 170 pojazdów, na które oddano w sumie ponad 5 tys. głosów.

Dużą popularnością cieszyły się również rozwiązania elektryczne, prezentowane podczas „Pomorskiej Miss Scania” po raz pierwszy. W trakcie zlotu fani mogli zobaczyć z bliska wywrotkę Scania P 230 oraz dwa pojazdy przeznaczone do pracy w dystrybucji Scania 25 z kabiną L i P oraz ładowarki.

Rola pojazdów elektrycznych w transporcie będzie w przyszłości rosła. Zapewne z czasem na naszych spotkaniach również będzie pojawiać się ich coraz więcej. Z jednej strony: nic nie zastąpi silnika V8 i trąb pneumatycznych, ale elektromobilność też ma swój urok i wiele zalet. Cieszymy się bardzo, że możemy uczestniczyć w tej zmianie komentuje Wojciech Rowiński, dyrektor generalny Scania Polska S.A.
Zwieńczeniem wydarzenia była tradycyjna parada konkursowych pojazdów ulicami Gdańska, w której uczestniczyły również pojazdy elektryczne.

Od 20 lat gromadzimy miłośników naszej marki w gdańskim oddziale Scania żeby celebrować nasze samochody oraz pasję naszych klientów. Spotykamy się także po to, aby podyskutować o tym, jak branża się rozwija i jak wygląda transport. Tegoroczna, rekordowa frekwencja uczestników, gości, fanów i sponsorów bardzo nas cieszy i napędza do tego, abyśmy w przyszłym roku mogli myśleć o spotkaniu się w jeszcze większym gronie dodaje Wojciech Rowiński.
Źródło: Scania
Do ulubionych
FIRMOWY SPOTLIGHT
Księgowy online


NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

NASZE WYWIADY

OPINIE

NASZE RELACJE

Photo by Josh Hild from Pexels