Josephs.ScotBorowiak Properties Ltd

TopUsed: używane z nowego centrum

Utworzona: 2022-09-06


W podwarszawskiej Wolicy uroczyście otwarto nowego centrum sprzedaży pojazdów używanych MAN TopUsed. Placówka oferuje samochody ciężarowe, auta dostawcze i autobusy z drugiej ręki oraz kompleksowe rozwiązania biznesowe.

W centrum MAN TopUsed przyjmowane będą zwroty pojazdów, przeprowadzane rzetelne kontrole ich stanu technicznego, realizowane konieczne naprawy i wymiany części oraz oferowana ponowna sprzedaż lub wynajem, zgodnie ze standardami producenta. Załoga centrum liczyć będzie 30 osób.

Obiekt zlokalizowany przy głównej siedzibie polskiego oddziału MAN-a w podwarszawskiej Wolicy to dwukondygnacyjny budynek o łącznej powierzchni 1000 m2, gdzie 400 m2 zajmuje część warsztatowa (możliwość jednoczesnego serwisowania sześciu ciągników siodłowych), a 600 m2 – przestrzeń biurowa. Obiekt jest otoczony przestronnym parkingiem o powierzchni 21 tys. m2.


Budowa centrum trwała 9 miesięcy i została ukończona pomimo bardzo trudnej sytuacji w branży budowlanej i w obszarze łańcuchów dostaw. W prace zaangażowanych było 14 projektantów i 100 dostawców. Do budowy wykorzystano m.in. 50 ton konstrukcji stalowych i 65 ton stali zbrojeniowej, 910 m3 betonu i 45 tys. metrów przewodów.

Jest to obiekt energooszczędny dzięki zastosowaniu w pełni zintegrowanego systemu zarządzania budynkiem, zasilaniu przez panele fotowoltaiczne, wykorzystaniu oświetlenia w technologii LED czy rozwiązań służących odzyskowi ciepła. Przy centrum powstał również zbiornik retencyjny wód opadowych o pojemności 880 m3 oraz dodatkowy zbiornik i rury podziemne o łącznej pojemności 330 m3 – jako uzupełnienie systemu. Generalnym wykonawcą obiektu była firma Polimex Mostostal SA.


To przełomowy moment dla polskiego rynku. Nową inwestycją chcemy podkreślić, jak istotne jest dla nas budowanie trwałych relacji z klientami. Rozwój obszaru TopUsed z pewnością pomoże nam lepiej wspierać wzrost biznesów naszych klientów
– podkreślił podczas uroczystego otwarcia obiektu Claus Wallenstein, dyrektor zarządzający MAN Truck & Bus Polska.

Część biurowa została wyposażona w biurka z automatyczną regulacją wysokości. W budynku znajduje się m.in. przestrzeń typu hot desk dla osób pracujących mobilnie lub kreatywnie oraz pokój VIP przeznaczony na spotkania z klientami. Z myślą o sprawnej obsłudze klienta przygotowano też centrum logistyczne, umożliwiające bezkontaktowe przekazywanie i odbiór dokumentów i kluczyków do pojazdu. Na ścianach korytarzy utrwalono historię marki MAN od 1915 r.

Budynek jest utrzymany w stylu industrialnym, we wnętrzach dominuje stal i beton – w ten sposób chcemy podkreślić, że jesteśmy niekwestionowanym liderem w branży samochodów budowlanych. Zadbaliśmy również o usprawnienia i udogodnienia, aby zapewnić komfortowe warunki pracy zespołowi
– poinformował Adam Bernatowicz, dyrektor ds. rozwoju sieci w MAN Truck & Bus Polska.
Rynek pojazdów używanych rozwija się dynamicznie od 2017 r., a ubiegły rok był rekordowy dla MAN TopUsed w Polsce – sprzedaż samochodów ciężarowych wyniosła blisko 2500 sztuk. Nowe centrum jest zatem odpowiedzią na rosnące potrzeby klientów w tym obszarze. Dzięki nowej infrastrukturze MAN będzie gotowy na zakup i sprzedaż ponad 2000 pojazdów rocznie.

Naszą ambicją jest, aby TopUsed Polska stał się hubem pojazdów używanych na Europę Wschodnią. Mamy już wiele owocnych partnerstw z klientami i dealerami MAN-a na Ukrainie, Litwie i Uzbekistanie. Uruchomienie centrum w Warszawie to jednoznaczne stwierdzenie, że jesteśmy gotowi na jeszcze więcej
– zapewnił Robert Drozd, dyrektor sprzedaży pojazdów używanych w MAN Truck & Bus Polska.
Serwisowanie aut zgodnie z protokołem producenta zapewnia nabywcom możliwość utrzymania stabilnych i niskich kosztów eksploatacji w przypadku najmu oraz pakiet usług z wydłużoną gwarancją przy ich zakupie. Nowi użytkownicy mogą również indywidualnie uzgadniać modyfikacje w pojazdach, które zostaną wprowadzone przez zespół serwisowy.

Na uroczystości otwarcia obecni byli m.in. dwaj dyrektorzy zarządzający spółki MAN Truck & Bus Polska: Claus Wallenstein (objął stanowisko 1 sierpnia br.) i Marc Martinez (z rynkiem polskim pożegnał się z końcem lipca). W wydarzeniu wzięli udział także reprezentanci władz lokalnych, projektanci, wykonawcy, klienci, partnerzy biznesowi, a także przedstawiciele autoryzowanych partnerów serwisowych, mediów i pracownicy.

Źródło: MAN Truck & Bus Polska
Do ulubionych
PREZENTACJA FIRMY
ADR Adviser Doradztwo i Szkolenia Jacek Pluta


NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

NASZE WYWIADY

OPINIE

NASZE RELACJE

Photo by Josh Hild from Pexels