Josephs.ScotBorowiak Properties Ltd

Doskonałe wyniki testów zderzeniowych zbiorników gazu w ciężarówce Scania

Utworzona: 2022-09-17


Dla Scanii zapewnienie bezpieczeństwa wykracza poza przepisy. Kierując się wewnętrznymi wymogami, które opierają się na statystykach wypadków i dogłębnych badaniach, inżynierowie przygotowują testy zderzeniowe w celu poprawy bezpieczeństwa. W ostatnio przeprowadzonym teście układ 80-litrowych zbiorników na sprężony gaz ziemny wytrzymał silne uderzenie boczne.

Ustawiliśmy ciągnik siodłowy na torze testowym. Następnie użyliśmy stalowej linki, aby rozpędzić odkształcalną barierę, reprezentującą samochód osobowy, prosto w zamontowany z boku zbiornik gazu, symulując zderzenie boczne opisał przebieg testu Dan Loftén, inżynier ds. badań i rozwoju, który jest odpowiedzialny za testy zderzeniowe i bezpieczeństwa.
Po zakończeniu test następuje dokładna analiza skutków. Sprawdzany jest cały pojazd, a części, które szczególnie interesują inżynierów są demontowane.

Korzystamy z pomiarów wykonanych podczas testu, a także oglądamy nagrania wideo o dużej szybkości, aby mieć szczegółowy zapis zdarzenia dodał inżynier ds. badań i rozwoju.
Materiał może być również wykorzystany do symulacji i opracowania uproszczonych metod badawczych, ponieważ badania na prawdziwym pojeździe są drogie.

Czy zbiorniki gazu uległy jakimś uszkodzeniom? Nie. Loftén jest pewien, że w przypadku prawdziwego wypadku poziom bezpieczeństwa jest wysoki.Źródło: Scania
Do ulubionych
FIRMOWY SPOTLIGHT
ADR Adviser Doradztwo i Szkolenia Jacek Pluta


NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

NASZE WYWIADY

OPINIE

NASZE RELACJE

Photo by Josh Hild from Pexels