Josephs.ScotBorowiak Properties Ltd

Specjaliści
Utworzona: 2022-10-09

Na targach IAA Transportation 2022 DAF zaprezentował m.in. modele XDC i XFC do zastosowań specjalistycznych i budowlanych, łączące w sobie solidną konstrukcję, dużą ładowność oraz doskonałe osiągi na drodze i w terenie. Są dostępne w konfiguracji z dwoma, trzema lub czterema osiami, w tym z jedną lub dwoma napędowymi.

REKLAMA
Premierowy pojazd DAF XD, zdobywca tytułu „International Truck of the Year 2023”, został zaprezentowany na targach także w wersji XDC przeznaczonej do realizacji zadań w trudniejszych warunkach terenowych. Model XDC, podobnie jak XFC, może występować jako podwozie dwu-, trzy- lub czteroosiowe z napędem na jedną lub dwie osie.

Dzięki niskiej masie własnej oba modele mogą się pochwalić wysoką ładownością. Ciężarówki mają duży kąt natarcia (25 stopni) i duży prześwit (33–39 cm), co zapewnia wysoką sprawność w terenie.


Ich stylizacja zewnętrzna obejmuje m.in. solidny, 3-częściwy, stalowy zderzak, który w razie potrzeby można łatwo zdemotować i uszkodzony element naprawić lub wymienić, odporny na uderzenia wlot powietrza oraz stalową osłonę chłodnicy. Zautomatyzowana skrzynia biegów TraXon jest dostępna ze specjalnymi ustawieniami oprogramowania, które zarówno na drodze, jak i w terenie zapewniają doskonałe właściwości trakcyjne.

Kabina modelu XDC jest wyposażona w dużą szybę przednią i duże okna boczne z nisko umieszczoną dolną krawędzią, co zapewnia doskonałą widoczność bezpośrednią. Nowa deska rozdzielcza w wersji Vision charakteryzuje się obniżoną płaszczyzną w stronę przedniej szyby po stronie pasażera. Opcjonalnie dostępne są okno z widokiem na krawężnik oraz składany fotel pasażera, które umożliwiają obserwację pieszych i rowerzystów znajdujących się obok pojazdu po prawej stronie.


Samochody serii XDC dostępne są z silnikiem PACCAR MX-11 o pojemności 10,8 litra, natomiast model XFC z tą samą jednostką oraz silnikiem PACCAR MX-13 o poj. 12,9 l. Nowe pojazdy dla branży budowlanej wejdą do produkcji na początku 2023 roku, ale zamówienia na nie można składać już teraz.

Źródło: DAF Trucks
Do ulubionych
PREZENTACJA FIRMY
MWB Trans - Mariusz Wieczorek


NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

NASZE WYWIADY

OPINIE

NASZE RELACJE

REKLAMA
Photo by Josh Hild from Pexels