Josephs.ScotBorowiak Properties Ltd

Światowa premiera interfejsu nowej generacji dla cyfrowych rozwiązań flotowych

Utworzona: 2022-10-10


SCALAR EVO Touch, to pierwsze rozwiązanie ZF zapewniające dostęp do łączności z Internetem rzeczy (IoT), które pozwoli wykorzystać pełny potencjał niedawno uruchomionej platformy SCALAR Fleet Orchestration Platform.

W początkowym etapie platforma zostanie uruchomiona w całym regionie Europy, Bliskiego Wschodu i Afryki. SCALAR EVO Touch obsługuje wszystkie funkcje swojego poprzednika TX-SKY, zapewniając szeroki zakres dodatkowych usług w zakresie cyfryzacji działalności transportowej. Bezpieczne, konfigurowalne i wyposażone w dużą liczbę funkcji urządzenie posiada przyjazny dla użytkownika interfejs z ekranem dotykowym o wysokiej rozdzielczości. Jest w pełni zintegrowany z wielofunkcyjnym oprogramowaniem back-office TX-CONNECT i jest podłączony do magistrali CAN pojazdu i tachografu.

Urządzenie jest wyposażone w potężny procesor Quadcore Cortex A53 z 2 GB pamięci RAM. Wbudowana pamięć flash o pojemności 32 GB zapewnia 64 razy więcej miejsca niż TX-SKY. Wykorzystuje również moduł Trusted Platform Module (TPM) w celu zwiększenia bezpieczeństwa oprogramowania, sprzętu i danych.

EVO Touch posiada modem 4G CAT M-1, wstecznie kompatybilny z technologią 2G i 3G, który pozwala na komunikację M2M (między dwoma urządzeniami), a może zostać zaktualizowany do technologii 5G. Jest wyposażony w łącze Bluetooth 5.0 i łączność Wi-Fi Direct oraz wbudowaną kartę SIM (eUICC) do przełączania między regionalnymi dostawcami sieci, a także port Automotive Ethernet do podłączania urządzeń peryferyjnych pojazdu i czujników w „Centrum łączności”. Wbudowany akcelerometr i żyroskop pomagają zwiększyć precyzję danych w obszarach, gdzie jakość połączeń jest niska. Komputer SCALAR EVO Touch ma kompaktowe wymiary, jest bardziej energooszczędny i ma większą moc obliczeniową niż poprzednia generacja.


Wykorzystując zaawansowane technologie łączności, SCALAR EVO Touch może wysyłać i odbierać duże ilości danych przy wysokiej prędkości transmisji. Możliwość szybkiego łączenia się systemem TX-FLEX sposób i na większe odległości zapewnia jedno, jednolite rozwiązanie użytkownika niezależnie od regionu lub kraju, w którym jest eksploatowane. Urządzenie jest kompatybilne ze wszystkimi europejskimi markami samochodów ciężarowych.

EVO Touch to pierwszy element umożliwiający realizację wizji firmy ZF w zakresie zaawansowanych systemów łączności w pojazdach. Jako urządzenie centralne ma łączyć i gromadzić informacje z różnych czujników pojazdu i urządzeń peryferyjnych, w tym zaawansowanych systemów wspomagania kierowcy (ADAS), systemów monitorowania zachowania kierowcy (DBMS), magistrali CAN, tachografu, przystawki odbioru mocy (PTO) i danych przyczepy. Urządzenie może przekazywać dużą ilość danych przydatnych do zarządzania flotą, m.in. informować o zdarzeniach drogowych i kolizjach w celu analizy i zapobiegania przyszłym wypadkom.

Ponieważ cały osprzęt i oprogramowanie EVO Touch zostało opracowane przez firmę ZF we własnym zakresie, urządzenie jest fabrycznie wyposażone w technologie uwzględniające przyszłą ewolucję cyfrowych rozwiązań flotowych ZF oferowanych w ramach platformy SCALAR Fleet Orchestration Platform. EVO Touch może się automatycznie łączyć z urządzeniami podłączonymi do sieci IoT, które są coraz częściej stosowane w całym ekosystemie transportowym. Docelowo będzie w stanie łączyć się z inteligentnymi pojazdami pełniąc funkcję centrum łączności dla systemów bezpieczeństwa i wydajności zainstalowanych w pojazdach.

Źródło: ZF
Do ulubionych
FIRMOWY SPOTLIGHT
ADR Adviser Doradztwo i Szkolenia Jacek Pluta


NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

NASZE WYWIADY

OPINIE

NASZE RELACJE

Photo by Josh Hild from Pexels