Josephs.ScotBorowiak Properties Ltd

Wielka Brytania szykuje się na korki i opóźnienia - terminy, kontrapas i wytyczne dla ciężarówek
Utworzona: 2022-12-07

Operacja Brock jest częścią środków mających na celu zapewnienie płynnego ruchu przez Kent w przypadku zakłóceń w przeprawie przez kanał La Manche. Obecne działania mają związek z dużą liczba pasażerów w Dover i Eurotunelu, w okresie przedświątecznym.

REKLAMA
Na jezdni autostrady w kierunku Londynu między zjazdami 9 i 8 (z Ashford do Maidstone) zostanie utworzony kontrapas natomiast ciężarówki zmierzające na kontynent będą kierowane na jezdnię w kierunku wybrzeża, gdzie w razie potrzeby będą mogły czekać na wolne miejsce w porcie. Operacja ta umożliwia korzystanie z większej części sieci drogowej w hrabstwie Kent, ponieważ zapewnia przejezdność autostrady M20 w obu kierunkach. Po uruchomieniu operacji Brock ruch na M20 będzie odbywał się kontrapasem zgodnie ze znakami i sygnalizacją.

❗ Należy pamiętać, że po ustawieniu szlabanu wszystkie samochody ciężarowe zmierzające do portu w Dover lub Eurotunelu muszą kierować się znakami, aby dołączyć do operacji Brock na węźle 8 autostrady M20. Każdy kierowca jadący do Unii Europejskiej, który nie dostosuje się do oznakowania i będzie próbował skorzystać z innej trasy zostanie ukarany grzywną w wysokości 300 funtów, jak również odesłany przez funkcjonariuszy na koniec kolejki.

Jak poinformował brytyjski odpowiednik naszej Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, aby zapewnić bezpieczne funkcjonowanie przeciwpasa, na środku jezdni rozpoczął się montaż betonowych barier rozdzielających ruch w dwóch kierunkach i informacji o trasach objazdowych. W związku z tym:

M20 w kierunku wybrzeża będzie zamknięta między węzłami 7 i 9:
▶ w godzinach nocnych (od 20:00 do 6:00) do 11 grudnia włącznie.

Nitka M20 w kierunku Londynu będzie zamknięta między węzłami 9 do 8:
▶od 21:00 w czwartek - 8 grudnia do 6:00 w piątek - 9 grudnia,
▶od 21:00 w niedzielę- 11 grudnia do 6:00 w poniedziałek - 12 grudnia.
Do ulubionych
PREZENTACJA FIRMY
Colian Logistic sp. z o.o.


NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

NASZE WYWIADY

OPINIE

NASZE RELACJE

REKLAMA
Photo by Josh Hild from Pexels