Josephs.ScotBorowiak Properties Ltd

Jazda na jednej karcie - dwóch kierowców z zatrzymanym prawem jazdy
Utworzona: 2023-01-24

Grecką ciężarówkę prowadziło na zmianę dwóch kierowców, ale w czasie jazdy swoje aktywności na karcie zapisywał tylko jeden z nich.

REKLAMA
Na autostradzie A1 koło Torunia, patrol ITD zatrzymał do rutynowej kontroli ciągnik siodłowy z podpiętą naczepą. Zestawem należącym do greckiej firmy przewożone były owoce z Grecji do Polski. W chwili zatrzymania ciężarówki, w kabinie znajdowało się dwóch kierowców, ale w tachografie była umieszczona karta tylko jednego z nich. Szczegółowa kontrola zapisów z pamięci tachografu wykazała, że była to praktyka stosowana na całej trasie z Grecji do Polski. W ten sposób drugi z kierowców, który przesiadał się na fotel pasażera, rzekomo odbierał odpoczynek.

Za nieprawidłowości związane z rejestrowaniem czasu pracy, inspektorzy zatrzymali prawa jazdy obu kierowców na trzy miesiące. Zostali również ukarani mandatami karnymi. Wobec przewoźnika będzie wszczęte postępowanie administracyjne. Wpłacił on kaucję na poczet przewidywanej kary, więc obaj kierowcy mogli jeszcze kontynuować transport owoców przez najbliższe 72 godz.

Źródło: GITD
Do ulubionych
REKLAMA
PREZENTACJA FIRMY
superTrans Myjnie samochodowe


NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

NASZE WYWIADY

OPINIE

NASZE RELACJE

REKLAMA
Photo by Josh Hild from Pexels