Josephs.ScotBorowiak Properties Ltd

Szwecja: dłuższy odcinek z zakazem wyprzedzania dla ciężarówek
Utworzona: 2023-01-26

Od 20 stycznia samochody ciężarowe nie mogą wyprzedzać na drogach E4 i E4/E20 między Södertälje a Arlanda. Celem jest zwiększenie bezpieczeństwa ruchu drogowego i dostępności dla pojazdów uprzywilejowanych.

REKLAMA
W celu zwiększenia dostępności dla pojazdów uprzywilejowanych i zmniejszenia ryzyka wypadków przy zmianie pasa ruchu z udziałem ciężkich samochodów ciężarowych, zakaz wyprzedzania zostaje rozszerzony na cały odcinek od przystanku Södertälje południowy do przystanku Arlanda. Już wcześniej obowiązywał między przystankami Arlanda a Glädjen, a zakaz wyprzedzania dla pojazdów o masie całkowitej powyżej 3,5 tony między przystankami Hallunda i Moraberg. Odcinek objęty zakazem zwiększył się o blisko 50 km.

Zakaz wyprzedzania dla ciężarówek zmniejsza ryzyko ponownego zatkania drogi, co jest szczególnie ważne w przypadku pojazdów uprzywilejowanych, takich jak karetki pogotowia czy straż pożarna. Wraz z zakazem wyprzedzania zwiększa się możliwość stworzenia korytarza ratunkowegomówi Niklas Holmgård, inżynier ruchu w Szwedzkiej Administracji Transportu.
Podobne zakazy wyprzedzania zostały wprowadzone na E6 w Skanii, co zwiększyło bezpieczeństwo ruchu i w rezultacie zmniejszyło liczbę wypadków.

Źródło: Szwedzki Urząd Transportowy
Do ulubionych
PREZENTACJA FIRMY
superTrans Myjnie samochodowe


NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

NASZE WYWIADY

OPINIE

NASZE RELACJE

REKLAMA
Photo by Josh Hild from Pexels