Josephs.ScotBorowiak Properties Ltd

Większe statki na trasę z Polski do Wielkiej Brytanii
Utworzona: 2023-02-03

Norweski przewoźnik morski Viasea Shipping poinformował, że zmienia trasy, by zwiększyć zdolność przewozową i liczbę dostępnych portów.

REKLAMA

Dwa porty w Wielkiej Brytanii

Znaczna ilość ruchu importowego/eksportowego do Europy pochodzi z południa Wielkiej Brytanii. Dlatego dodanie alternatywnego portu - londyńskiego Thamesport powinno zmniejszyć zależność nadawców i odbiorców w Wielkiej Brytanii od mocno obciążonych tras przez kanał La Manche i zapewnić większą przewidywalność dostaw. Będzie to oczywiście również bardziej ekologiczna trasa, ponieważ wizyta w porcie Moerdijk zmniejszy odległości pokonywane drogą lądową w przypadku eksportu do Holandii/Europy.

Kraje bałtyckie i Polska

Wykorzystanie większych statków pozwoli przewoźnikowi zwiększyć dostępną pojemność. Dotyczy to zwłaszcza eksportu z krajów bałtyckich (Kłajpeda) i Polski do Wielkiej Brytanii i Norwegii.

Holandia

Dwa razy w tygodniu z portu Moerdijk w Holandii będą wypływać statki, które będą docierać do Oslo w poniedziałki i środy.

Nowy statek został zaprojektowany do przewozu 45-stopowych kontenerów, które mają taką samą pojemność jak standardowe naczepy 13,6 m.

Źródło: Viasea
Do ulubionych
PREZENTACJA FIRMY
Hellmann Worldwide Logistics Polska Sp. z o. o. Sp. komandytowa


NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

NASZE WYWIADY

OPINIE

NASZE RELACJE

REKLAMA
Photo by Josh Hild from Pexels