Josephs.ScotBorowiak Properties Ltd

Trudne warunki drogowe, zamknięty odcinek z Tanvaldu do granicy z Polską
Utworzona: 2023-02-03

Intensywne opady śniegu, które przetaczają się niemal przez cały nasz kraj utrudniają jazdę kierowcom, w tym szczególnie samochodów ciężarowych, którzy z powodu zalegającej pokrywy śniegu mają problem z podjazdami pod wzniesienia.

REKLAMA
🚩 IMGW poinformowało, że w piątek występować będą opady śniegu, przechodzące w deszcz ze śniegiem, a na zachodzie w deszcz. W wielu miejscach jest ślisko, dodatkowo na południowym zachodzie i południu może występować deszcz marznący powodujący gołoledź. Miejscami na zachodzie i południu mogą pojawić się burze. W rejonach z opadami wystąpi ograniczenie widzialności. Wiatr na wschodzie będzie słaby, poza tym umiarkowany i dość silny, na wybrzeżu silny do 45 km/h, w całym kraju porywisty, z kierunków południowych i zachodnich. Najsilniejsze porywy wiatru na zachodzie i na wybrzeżu do 85 km/h, w Karpatach do 100 km/h, w Sudetach do 160 km/h. W górach zawieje i zamiecie śnieżne.

Utrudnienia występują:
➡ autostrada A1, (224+300 km), kierunek Łódź, odcinek drogi między węzłem Kowal, a Kutno
➡ S6 w kierunku Szczecina zablokowany ruch w obu kierunkach
➡ autostrada A4, 318 km, w miejscowości Zabrze, kierunek Wrocław, zablokowane dwa pasy
➡ S5, (31+300 km), kierunek Gdańsk, pomiędzy węzłem Pruszcz, a Gruczno

🚩 Ponadto GDDKiA Rzeszów na twitterze poinformowała, że trwa protest rolników na autostradzie A4. Kolumna pojazdów powoli porusza się między Korczową a węzłem Przemyśl. Występują lokalne utrudnienia w ruchu. Zgodnie z informacją GDDKiA Szczecin mogą dzisiaj wystąpić utrudnienia na drogach w woj. zachodniopomorskim w związku z zapowiadanymi protestami rolników. Spowolnienia ruchu przez pojazdy rolnicze są spodziewane na DK10 od Stargardu do Recza, DK20 od Chociwla do Gogolewa oraz DK11/DK20 w Szczecinku.

🚩 W Polsce, w nocy z piątku na sobotę opady śniegu będą występować głównie we wschodniej i południowej części kraju, na zachodzie i nad morzem opady mieszane lub deszcz. Drogi będą śliskie. Wiatr w wielu miejscach będzie jeszcze porywisty, na zachodzie kraju w porywach do 70 km/h, nad morzem do 80 km/h. W sobotę główna strefa opadów śniegu przemieści się na południe kraju. Wiatr nad morzem i we wschodniej połowie kraju będzie porywisty, na terenach podgórskich osiągający do 60 km/h, w górach do 85 km/h, wiejący z północy. W górach pojawią się zawieje i zamiecie śnieżne. W niedzielę opady śniegu wystąpią tylko na zachodzie i na południu kraju. Wiatr osłabnie.

🚩 Czeska policja poinformowała, że ze względu na niekorzystne warunki atmosferyczne, od godziny 6:25 droga I/10 jest zamknięta dla ciężarówek na odcinku Tanvald – Harrachov i dalej w kierunku przejścia granicznego z Rzeczpospolitą Polską. To już kolejny dzień z utrudnieniami dla kierowców samochodów ciężarowych w tamtym rejonie ➡ KLIK.Źródło: IMGW/RSO
Do ulubionych
PREZENTACJA FIRMY
AUTOM szkolenia


NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

NASZE WYWIADY

OPINIE

NASZE RELACJE

REKLAMA
Photo by Josh Hild from Pexels