Josephs.ScotBorowiak Properties Ltd

Protest polskich przewoźników

Utworzona: 2023-03-22


Zgodnie z zapowiedzią przedstawicie branży wyjechali na drogi Warszawy.

Jak informowaliśmy 20 marca br., przewoźnicy chcą w ten sposób zwrócić uwagę rządzących na problem zwłaszcza ze strony firm z białoruskim i rosyjskim kapitałem. W środę, 22 marca br. poseł Konfederacji Krzysztof Bosak oświadczył podczas konferencji prasowej na parkingu przy MOP Ostrów-Kania Północ, skąd wyruszył Strajk Przewoźników, że ten protest jest przeciwko złej polityce rządu. Potwierdził, że partia wspiera działania i razem z posłem Winnickim oraz liderami partii z województw lubelskiego oraz mazowieckiego będą jechać z przewoźnikami w konwoju około 300 ciężarówek, aby okrążać Warszawę w ramach strajku ostrzegawczego.

Powołując się na opinie transportowców, Bosak zaznaczył, że jest to efekt między innymi błędnej polityki wschodniej rządu PiS, która polega na tym, że „w wyniku dziurawych sankcji, rynek wschodni zamknął się dla polskiej branży transportowej”, podczas gdy właśnie z tego rynku żyły polskie firmy transportowe we wschodniej Polsce.


Winnicki ostrzegał, że skutkiem takiej polityki partii rządzącej może być „katastrofa na miarę połowy gospodarki, ponieważ jest ona związana z transportem”. Przekonywał on, że to nie jest sprawa branżowa. Transport to sprawa narodowa, ogólnopolityczna. Nawiązał też do obrad zwołanego przez partię w ubiegłym tygodniu zespołu parlamentarnego w tej sprawie, gdzie padały zapewnienia, iż działania polskich władz i instytucji, są zgodnie z przepisami.

Ci, którzy na tym zespole parlamentarnym byli, to widzieli, że władza musi zostać wstrząśnięta, że władza musi poczuć oddech przewoźników na karku, że władza musi poczuć, że to będzie wiosna protestów, że ta wiosna będzie wiosną przewoźników, rolników, ludzi z branży paliwowej. Bo te wszystkie branże są zagrożone fatalną, mesjanistyczną polityką wschodnią rządu PiS zapowiedział Winnicki.


Źródło: Konfederacja
Do ulubionych
FIRMOWY SPOTLIGHT
LESZEK Transport i Spedycja Daniel Leszek


NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

NASZE WYWIADY

OPINIE

NASZE RELACJE

Photo by Josh Hild from Pexels