Josephs.ScotBorowiak Properties Ltd

280 darmowych i bezpiecznych miejsc parkingowych w porcie Antwerpia-Brugia

Utworzona: 2023-03-31


31 marca miejsce to zostało otwarte dla kierowców pojazdów ciężarowych i nadano mu nazwę Ketenis.

Parkingu na lewym brzegu Skaldy to drugi taki obiekt na terenie portu – pierwszy o nazwie Goordijk, znajduje się na na prawym brzegu Skaldy i oferuje 210 miejsc. Parking Ketenis jest ogrodzony, dobrze oświetlony i wyposażony w system monitoringu, sieć Wi-Fi oraz zaplecze sanitarne. Kierowcy mogą zakupić przekąski i napoje w automatach. Nowy parking znajduje się w pobliżu obecnych i przyszłych terminali kontenerowych na lewym brzegu Skaldy. Otwiera to możliwość wykorzystania parkingu jako dziennego postoju dla samochodów ciężarowych, które spóźniły się na termin wyznaczony w terminalu.

W trakcie budowy rozpoczęto przygotowania pod instalację stacji ładowania. Obecnie władze portu ustala szczegóły umowy koncesyjnej na prowadzenie parkingów Ketenis i Goordijk, zgodnie z którą koncesjon ariusz ma zapewnić co najmniej 10 szybkich ładowarek (300 kW) na parkingu w Ketenis i co najmniej 5 w Goordijk.

W tym miesiącu rozpoczęły się też prace wstępne z związku z budową kolejnego parkingu dla ciężarówek w porcie wewnętrznym Zeebrugge, który też ma zostać wyposażony w infrastrukturę do ładowania ciężarówek elektrycznych. W ten sposób powstanie zielony korytarz dla transportu drogowego pomiędzy dwoma obszarami portowymi.
Do ulubionych
FIRMOWY SPOTLIGHT
Księgowy online


NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

NASZE WYWIADY

OPINIE

NASZE RELACJE

Photo by Josh Hild from Pexels