Josephs.ScotBorowiak Properties Ltd

Po raz kolejny zwierzęta przewożone w nagannych warunkach
Utworzona: 2023-05-18

Inspektorzy ITD zatrzymali dwa transporty żywych zwierząt. W jednym przypadku było ich za dużo, a w drugim zwierzęta były narażone na urazy kończyn. Przewoźnikom zostaną wymierzone kary pieniężne.

W naczepie pierwszej zatrzymanej ciężarówki znajdowało się 700 świń, które wieziono z Danii do Polski.

Kontrolujący mieli zastrzeżenia do przegród, których konstrukcja stwarzała zagrożenie dla zwierząt. Umożliwiały one wsunięcie się kończyn zwierząt, a w konsekwencji mogły spowodować ich złamanie lub zranienie. Dodatkowo kierowca, posiadający obywatelstwo ukraińskie, nie posiadał wymaganego świadectwa kierowcyinformuje lubuski inspektorat transportu.
W kolejnej zatrzymanej do kontroli ciężarówce transportowano 297 sztuk bydła z Irlandii do Polski.

Zwierzęta były przewożone na trzech pokładach o łącznej powierzchni ładunkowej 100 m2. Na takiej powierzchni można było przewozić maksymalnie 250 sztuk bydła, czyli w pojeździe było o 47 sztuk za dużodonosi gorzowska WITD.
W obu przypadkach za stwierdzone naruszenia wszczęto postępowania administracyjne, które skutkować mają nałożeniem kar pieniężnych wobec przewoźników. O wykrytych nieprawidłowościach w zakresie dobrostanu zwierząt poinformowano również Inspekcję Weterynarii.

Źródło: ITD
Do ulubionych
PREZENTACJA FIRMY
Hellmann Worldwide Logistics Polska Sp. z o. o. Sp. komandytowa


NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

NASZE WYWIADY

OPINIE

NASZE RELACJE

REKLAMA
Photo by Josh Hild from Pexels