Josephs.ScotBorowiak Properties Ltd

Pomachaj kierowcy, by cię zauważył

Utworzona: 2023-06-01


Ten prosty przekaz, który może uratować życie jest również tematem nowego teledysku stworzonego z inicjatywy Volvo Trucks, który został zaprezentowanego podczas Światowego Tygodnia Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego ONZ.

Celem inicjatywy jest dotarcie do dzieci w wieku szkolnym na całym świecie z przekazem na temat bezpiecznego zachowania oraz uświadomienia im zagrożeń, jakie stwarzają pojazdy ciężarowe w ruchu drogowym. Każdego roku w wypadkach drogowych ginie około 1,3 mln ludzi, a 50 mln zostaje rannych. Wypadki drogowe to największe zagrożenia życia dla osób w wieku 5-29 lat. 1 na 4 ofiary śmiertelne to piesi i rowerzyści. Dążąc do poprawy sytuacji, Światowa Organizacja Zdrowia co roku organizuje Światowy Tydzień Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego, zapraszając do udziału w realizacji celu, jakim jest zmniejszenie liczby ofiar śmiertelnych i rannych w wypadkach drogowych o 50% do 2030 r.

Volvo Trucks włącza się w te wysiłki poprzez program szkoleniowy dla dzieci pod hasłem STOP LOOK WAVE (zatrzymaj się, popatrz, pomachaj!), który uczy, jak być bezpieczniejszym w ruchu drogowym. W ramach programu powstała piosenka i teledysk zachęcający dzieci na całym świecie do bezpiecznego przechodzenia przez jezdnię. W filmie występują dzieci z całego świata, pokazujące, jak wykonać zestaw prostych, łatwych do wykonania ruchów tanecznych, które mają sprawić, że przesłanie będzie bardziej wciągające i atrakcyjne i pomoże w rozpowszechnianiu tego przesłania. Teledysk i materiały szkoleniowe udostępnione podczas Tygodnia Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego ONZ to zaktualizowana wersja programu, który rozpoczął się w 2015 roku. Od tego czasu program dotarł do dzieci w ponad 30 krajach.

Mamy nadzieję, że dzięki teledyskowi uda nam się dotrzeć do jeszcze większej liczby dzieci w jeszcze większej liczbie krajów. Szkoły i wszelkiego rodzaju organizacje mogą prowadzić nasz program bezpieczeństwa, aby zachęcać dzieci do bezpiecznego zachowaniawyjaśnia Anna Wrige Berling, dyrektor ds. bezpieczeństwa ruchu i produktów w Volvo Trucks.

Do ulubionych
FIRMOWY SPOTLIGHT
TRONIK Spółka z Ograniczoną Odpowiedzialnością Spółka Komandytowa


NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

NASZE WYWIADY

OPINIE

NASZE RELACJE

Photo by Josh Hild from Pexels