Josephs.ScotBorowiak Properties Ltd

Pierwsza elektryczna ciężarówka od Volvo wyprodukowana w Belgii

Utworzona: 2023-07-15


To kamień milowy, który jest pierwszym krokiem w kierunku seryjnej produkcji ciężkich samochodów ciężarowych z napędem akumulatorowym dla fabryki w Gandawie.

Pojazdy elektryczne są ważną częścią strategii Volvo Group mającej na celu zaspokojenie rosnącego zapotrzebowania na zrównoważone rozwiązania transportowe. Ambicją Volvo Group jest oferowanie do 2040 roku produktów, rozwiązań i usług o zerowej emisji netto gazów cieplarnianych. Elektryczne ciężarówki są budowane na tej samej linii produkcyjnej, co ciężarówki z silnikiem spalinowym, zgodnie z zasadą Mixed Model Assembly Volvo Group. W przyszłości do tej samej linii produkcyjnej zostaną dodane inne modele, takie jak elektryczne ciężarówki z ogniwami paliwowymi

W ramach przejścia na rozwiązania wolne od paliw kopalnych Volvo Group planuje w nadchodzących latach dokonać znacznych inwestycji w fabrykę w Gandawie. W 2025 r. obejmie to nową, najnowocześniejszą fabrykę modułów akumulatorowych. Aby zaopatrzyć dodatkowe części związane z dodaniem nowych modeli elektrycznych FH, FM i FMX, w 2024 r. na miejscu powstanie nowe centrum logistyczne. Te inwestycje w Gandawie wzmocnią lokalną gospodarkę i zatrudnienie.

Aby wesprzeć dalszą elektryfikację gospodarki, w tym sektora transportu, tamtejszy rząd musi szybko uzupełnić braki infrastrukturalne, zwłaszcza w zakresie przesyłu i dystrybucji energii elektrycznej. Potrzebnych jest też więcej punktów ładowania dla ciężarówek. Finansowanie tych projektów musi być zorganizowane przy zachowaniu konkurencyjności i atrakcyjności naszego kraju jako puli inwestycyjnej w okresie przejściowym.

Cieszymy się, że możemy współpracować z Volvo Group i obsługiwać pierwszą elektryczną ciężarówkę wyprodukowaną w Belgii. Ten kamień milowy reprezentuje nasze wspólne zaangażowanie w zrównoważony transport. Jednocześnie jesteśmy głęboko zaniepokojeni brakiem infrastruktury wspierającej dalszą elektryfikację w ogóle. , koszty zielonej transformacji mogą wymknąć się spod kontroli mówi Karl Huts, CFO Indaver Group & Board Member Katoen Natie Group.
Kilka faktów na temat pierwszej elektrycznej ciężarówki montowanej w Belgii:
Model: FH elektryczny
Zasięg: do 300 km

Źródło: Volvo Trocks
Do ulubionych
FIRMOWY SPOTLIGHT
LINK Sp. z o.o.


NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

NASZE WYWIADY

OPINIE

NASZE RELACJE

Photo by Josh Hild from Pexels