Josephs.ScotBorowiak Properties Ltd

Transport i Logistyka Polska

Szykuje się rewolucja w kontrolach drogowych

Utworzona: 2023-07-19


Tachografy inteligentne drugiej generacji wyposażone są w funkcje utrudniające manipulacje, a jednocześnie ułatwiające pracę służbom kontrolnym. Zmianom w kontrolach drogowych, dzięki komuniakcji DSRC, poświęcony będzie bezpłatny webinar TLP, na który organizator zaprasza w czwartek 27 lipca.

Przypomnijmy, 21 sierpnia 2023 r. wejdzie w życie Rozporządzenie Wykonawcze Komisji (UE) 2021/1228 dotyczące inteligentnych tachografów drugiej generacji, co oznacza, że wszystkie nowe pojazdy użytkowe o dmc powyżej 3,5 tony będą od tego dnia wyposażane w to urządzenie. Nowy tachograf korzysta z komunikacji krótkiego zasięgu (DSRC), która umożliwia zdalne zczytywanie danych przez uprawnione służby, a tym samym wstępne typowanie pojazdów do kontroli. Tachograf automatycznie udostępnia informacje dotyczące naruszeń kierowcy, m.in. przekroczenia czasu prowadzenia pojazdu oraz nie odebrania odpoczynku.

Zapowiada się zatem rewolucja w kontrolach drogowych, na którą warto się przygotować. Temu zagdanieniu poświęcony będzie webinar online, na który Związek Pracodawców Transport i Logistyka Polska zaprasza 27 lipca br. o godz. 10:00. O zmianach w najnowszych tachografach, a w szczególności dedykowanej łączności krótkiego zasięgu DSRC RTM opowiedzą eksperci spółki LONTEX GROUP: Łukasz Kubista, kierownik Działu Badań i Rozwoju oraz Tomasz Mój, product manager.

Aby wziąć udział w spotkaniu należy się zarejestrować: TUTAJ

Źródło: TLP
Grafika poglądowa
Do ulubionych Transport i Logistyka Polska
PREZENTACJA FIRMY
ADR Adviser Doradztwo i Szkolenia Jacek Pluta


NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

NASZE WYWIADY

OPINIE

NASZE RELACJE

Photo by Josh Hild from Pexels