Josephs.ScotBorowiak Properties Ltd

DACHSER najbardziej przyszłościowym pracodawcą logistycznym w Niemczech

Utworzona: 2023-08-10


Bezpieczeństwo zatrudnienia i zawód z przyszłością – te dwa aspekty są bardzo często wymieniane przez pracowników jako ważne przy wyborze pracodawcy. Tym bardziej cieszy zdobycie przez firmę najwyższej noty w najnowszym badaniu „Najlepsze zawody z przyszłością w Niemczech” w kategorii firm logistycznych.

W ramach badania „Najlepsze zawody z przyszłością w Niemczech” przeprowadzonego przez Instytut Zarządzania i Badań Ekonomicznych (Institut für Management und Wirtschaftsforschung - IMWF), na zlecenie "DEUTSCHLAND TEST" i niemieckiego magazynu biznesowego FOCUS Money, przeanalizowano ponad 6 000 firm pod kątem trzech bloków tematycznych: zrównoważonego rozwoju, rentowności i atmosfery pracy. W kategorii firm logistycznych zwyciężył DACHSER, wyprzedzając 17 konkurentów, z przewagą 3,5 punktów nad zdobywcą drugiego miejsca.

Kryteria oceny

W obszarze zrównoważonego rozwoju eksperci IMWF oceniali aspekty odpowiedzialności społecznej, ekologicznej i ekonomicznej, włączenia, emisji i różnorodności. W dziedzinie rentowności przebadano nowe lokalizacje, oddziały, zarządzanie ryzykiem, przewagę konkurencyjną, inwestycje, sprzedaż i zyski. Z kolei atmosferę w pracy oceniano pod kątem takich kryteriów jak: atrakcyjność pracodawcy, codzienne życie zawodowe, równowaga między pracą a życiem prywatnym, obciążenie obowiązkami, nadgodziny i wynagrodzenie.

Proces badawczy

Przed rozpoczęciem badania IMWF sprawdził ogólnodostępne niemieckie źródła internetowe zawierające wcześniej zdefiniowane słowa kluczowe. Ponadto poddał ocenie polubienia w mediach społecznościowych. Następnie sztuczna inteligencja pomogła przeanalizować dane w trzech etapach: „Która firma została wspomniana?”, „Jaki temat był omawiany?” oraz „Jaki był ton fragmentu tekstu?”. W ostatnim etapie analizy wzmianki o firmach zostały przypisane do kategorii pozytywnych, neutralnych i negatywnych.

Ogólne wyniki badania oparto na punktach uzyskanych z ocen źródeł internetowych i polubień w mediach społecznościowych. Wyliczenia przeprowadzano w odniesieniu do konkretnej branży. Zwycięzcy branżowi otrzymali maksymalną możliwą do uzyskania liczbę 100 punktów i stanowili punkt odniesienia do oceny pozostałych firm rywalizujących w danej kategorii.

Wyniki badania dostępne ➡ TUTAJ

DACHSER jako pracodawca: Koncentracja na ludziach

Zgodnie ze strategicznym projektem firmy "Logistics is people business", człowiek stanowi najwyższy priorytet w firmie. Dostawca usług logistycznych nieustannie inwestuje w swoich pracowników. Przywiązuje dużą wagę do wysokiego poziomu bezpieczeństwa zatrudnienia, wysokiej jakości szkoleń i dalszego kształcenia, środowiska pracy sprzyjającego zdrowiu oraz wsparcia finansowego (na przykład w formie dodatków czy premii) w czasach kryzysu i wysokiej inflacji.

DACHSER jasno określił swoją przyszłość. Misją firmy jest stać się najbardziej zintegrowanym dostawcą usług logistycznych na świecie. Na tej drodze wyznaczył sobie do 2030 roku sukcesywną realizację celów z zakresu strategii cyfryzacji, ochrony klimatu i rozwoju pracowników.

Źródło: Dachser
Do ulubionych
FIRMOWY SPOTLIGHT
Księgowy online


NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

NASZE WYWIADY

OPINIE

NASZE RELACJE

Photo by Josh Hild from Pexels