Josephs.ScotBorowiak Properties Ltd

Chcą odegrać ważną rolę dla redukcji emisji w transporcie

Utworzona: 2023-08-18


Firma logistyczna Swift Haulage Berhad działająca w Malezji zakupiła dwa egzemplarze Volvo FM Electric. Volvo Trucks jest pierwszym producentem oferującym na tym rynku samochody ciężarowe o zerowej emisji spalin.

Volvo Trucks wchodzi na nowe rynki z ofertą akumulatorowych samochodów ciężarowych z napędem elektrycznym. Najnowszym przykładem jest Malezja, gdzie firma logistyczna Swift Haulage Berhad zakupiła dwa ciągniki Volvo FM Electric. Malezja ma krajowy plan dojścia do zerowej emisji gazów cieplarnianych netto do 2050 r., a elektryfikacja transportu drogowego jest jednym z ważnych środków do osiągnięcia tego celu.

Dzięki 21-procentowemu udziałowi w rynku ciężkich samochodów ciężarowych (dmc 16 ton i więcej - dane za 2022 rok - przyp. red.) mamy do odegrania ważną rolę w obniżaniu emisji CO2 w sektorze transportu. Nasze ciężarówki pomogą zmniejszyć wpływ na klimat, jednocześnie zwiększając bezpieczeństwo użytkowników dróg i tworząc lepsze środowisko pracy dla kierowców
skomentował Anthony O’Connell, dyrektor zarządzający Volvo Trucks w Malezji.
Volvo Trucks od 2019 r. prowadzi seryjną produkcję ciężarówek z napędem bateryjno-elektrycznym, a oferta obejmuje dziś 6 modeli. Początkowo trzy z nich będą sprzedawane w Malezji.

Z dumą ogłaszam, że Swift będzie pierwszą firmą transportową w Malezji, która włączy do floty elektryczne ciężarówki. Wierzymy, że ta technologia zrewolucjonizuje branżę i cieszymy się, że możemy wyznaczać drogę ku jaśniejszej, wydajniejszej i bardziej ekologicznej przyszłości. Zobowiązujemy się do przestawienia większości naszej floty na pojazdy elektryczne do 2030 roku
zadeklarował Loo Yong Hui, dyrektor generalny Swift Haulage Berhad Group.

Zgodnie z założeniami koncernu, do 2030 r. 50% światowej sprzedaży nowych samochodów ciężarowych Volvo Tucks będą stanowić pojazdy elektryczne. Dotychczas firma sprzedała około 5000 ciężarówek z napędem bateryjno-elektrycznym w ok. 40 krajach. Gama "elektryków" tej marki jest dostępna w Europie, Ameryce Północnej, Azji, Ameryce Łacińskiej i Afryce.

Źródło: Volvo Trucks
Do ulubionych
FIRMOWY SPOTLIGHT
LESZEK Transport i Spedycja Daniel Leszek


NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

NASZE WYWIADY

OPINIE

NASZE RELACJE

Photo by Josh Hild from Pexels