Josephs.ScotBorowiak Properties Ltd

2 mln euro na budowę fabryki ogniw paliwowych dla ciężarówek

Utworzona: 2023-09-19


Dotacja, którą otrzymał zepp.solutions pochodzi z Europejskiego Funduszu Sprawiedliwej Transformacji i ma być przeznaczona na budowę najnowocześniejszej fabryki systemów ogniw paliwowych. EFST docenił potencjał zepp jeśli chodzi o wspieranie innowacyjności gospodarki regionalnej i ograniczanie negatywnego wpływu na zatrudnienie podczas tej transformacji.

Zakład, który powstanie w obszarze metropolitalnym Rotterdamu, umożliwi firmie wzmocnienie wiodącej pozycji w rozwijającym się europejskim przemyśle wodorowym. Przy wsparciu holenderskiego ministerstwa spraw gospodarczych i klimatu oraz spraw społecznych i zatrudnienia, a także gmin w holenderskim obszarze metropolitalnym Rotterdamu, zepp.solutions zamierza przyspieszyć transformację energetyczną i wspierać odporność na rynku pracy.

Fabryka będzie produkować w pełni zintegrowane moduły wodorowych ogniw paliwowych Zepp Y50 i X150. Moduły te niezwykle skutecznie przekształcają gazowy wodór w użyteczną energię elektryczną o wysokim napięciu do napędzania pojazdów, statków i innych ciężkich maszyn. Obecne zastosowania obejmują taksówki wodne w Rotterdamie, koparki budowlane, a także 67-metrowy statek żeglugi śródlądowej. Pierwsze dwie ciężarówki wyposażone w systemy ogniw paliwowych Zepp wyjadą na drogi jeszcze w tym roku. Fabryka pozwoli zwiększyć produkcję do 1000 jednostek rocznie, co doprowadzi do utworzenia około 100 miejsc pracy w regionie. Firma znacząco przyczynia się do realizacji ambicji regionu, aby stać się wiodącym europejskim ośrodkiem technologii wodorowej.


Źródło: zepp.solutions
Do ulubionych
FIRMOWY SPOTLIGHT
Transpolisa.pl


NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

NASZE WYWIADY

OPINIE

NASZE RELACJE

Photo by Josh Hild from Pexels