Josephs.ScotBorowiak Properties Ltd

Bez kierowcy w kopalni marmuru

Utworzona: 2023-09-03


Firma Volvo Autonomous Solutions (V.A.S.) jako pierwsza w branży wdrożyła do eksploatacji pojazdy autonomiczne poruszające się bez kierowcy w kopalni marmuru Brönnöy Kalk w Velfjord w Norwegii.

Rozwiązanie transportowe stworzone na potrzeby kopalni Brönnöy Kalk obejmuje 7 w pełni autonomicznych ciężarówek Volvo FH sterowanych przez "wirtualnego" kierowcę. Pracując w trudnych warunkach, obejmujących strome podjazdy, ekstremalne warunki pogodowe i długie odcinki ciemnych tuneli ciągniki z naczepami transportują wapień z kopalni do kruszarki.

Usunięcie kierowcy bezpieczeństwa w przypadku transportu komercyjnego odbywającego się w najtrudniejszych warunkach na świecie to duży krok naprzód dla branży pojazdów autonomicznych. Tym osiągnięciem potwierdzamy wiodącą pozycję V.A.S w dziedzinie pojazdów autonomicznych i otwieramy drogę do bezpieczniejszej i bardziej wydajnej przyszłości dla przemysłu wydobywczego
przekonuje Nils Jaegera, prezes Volvo Autonomous Solutions.
Rozwiązanie wdrożone w kopalni Brönnöy Kalk jest rozwijane od roku 2018 i stanowi nie tylko duży przełom technologiczny, ale także umożliwia stosowanie nowych modeli biznesowych: zamiast kupować ciężarówkę lub maszynę, kopalnia kupuje autonomiczne usługi transportowe od V.A.S.

Chociaż jazda autonomiczna oferuje bezprecedensowe korzyści, integracja nowych technologii w ramach istniejącej działalności może stanowić zbyt duże wyzwanie dla wielu klientów. Dostarczając kompletne rozwiązanie, które obejmuje wszystko, od oprogramowania, poprzez infrastrukturę obiektu, szkolenia, po końcową działalność, jesteśmy w stanie uprościć tego typu inicjatywy dla klientów takich jak Brönnöy Kalk
mówi Sven-Erik Gustafsson, dyrektor ds. rozwiązań w dziedzinie górnictwa i wydobycia kruszyw w V.A.S.


Źródło: Volvo Autonomous Solutions
Do ulubionych
FIRMOWY SPOTLIGHT
Studio Patrzałek


NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

NASZE WYWIADY

OPINIE

NASZE RELACJE

Photo by Josh Hild from Pexels