Josephs.ScotBorowiak Properties Ltd

REKLAMA


5 zawodowców z trzymiesięcznym 'wolnym'
Utworzona: 2023-09-21

Podczas nocnych działań, funkcjonariusze Inspekcji Transportu Drogowego kontrolowali ciężarówki jadące lubuskim odcinkiem A2. Skupili się na pojazdach nienormatywnych oraz kontroli prawidłowości rejestrowania czasu pracy kierowców.

W trakcie działań funkcjonariusze zatrzymali pięciu kierowców, którzy manipulowali swoim czasem pracy. Trzech z nich zapisywało aktywności na konto innych osób, używając w tachografach nie swoich kart. Jeden kierowca korzystał jednocześnie z dwóch kart, udając jazdę w załodze dwuosobowej. Kontroli poddano również kierowcę, który używał magnesu do fałszowania wskazań tachografu. Oprócz tego magnes zakłócał prawidłowość pomiaru drogomierza samochodu ciężarowego.

Kierowcom manipulującym czasem pracy w trakcie bieżącego, dziennego czasu prowadzenia pojazdu, zatrzymano prawa jazdy na najbliższe trzy miesiące. Oprócz tego zostali ukarani mandatami karnymi. Inspektorzy zatrzymali także karty do tachografów, którymi bezprawnie posługiwali się kontrolowani. Kierowcę, który zakłócał magnesem działanie tachografu oraz drogomierza pojazdu, przekazano do dalszych czynności funkcjonariuszom policji. Nieuprawniona ingerencja w licznik przebiegu pojazdu jest przestępstwem. Wobec przewoźników i osób zarządzających transportem w przedsiębiorstwie zostaną wszczęte postępowania administracyjne z ustawy o transporcie drogowym. Grożą im kary pieniężne.

Skontrolowane pojazdy nienormatywne poruszały się po autostradzie zgodnie z przepisami. Kierowcy i przewoźnicy mieli dokumenty uprawniające do wykonywania tego rodzaju transportów. Tonaże, naciski osi i gabaryty ciężarówek były zgodne z okazanymi zezwoleniami na przejazd takich pojazdów po drogach publicznych.

Źródło: GITD
Do ulubionych
PREZENTACJA FIRMY
ADAR Sp. z o.o.


NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

NASZE WYWIADY

OPINIE

NASZE RELACJE

REKLAMA
Photo by Josh Hild from Pexels