Josephs.ScotBorowiak Properties Ltd

REKLAMA


Największa ekologiczna flota w Polsce
Utworzona: 2023-09-28

Grupa InPos powiększył swoją ekologiczną flotę elektrycznych samochodów do 1000 pojazdów. Firma posiada też 15 ciągników siodłowych z napędem LNG. To kolejny krok w kierunku zmniejszania emisji CO2 w transporcie.

InPost we współpracy z GreenWay zainstalował już ponad 500 stacji ładowania aut elektrycznych w swoich centrach logistycznych oraz publicznie dostępnych dla kierowców ładowarek DC w pobliżu urządzeń Paczkomat®. Do końca tego roku rozbudują sieć do 700 punktów. W ramach długofalowej strategii ESG, firma realizuje program InPost Green City. Jego głównym celem jest ograniczanie emisji CO2 i ruchu samochodowego w centrach polskich miast, a także podarowanie mieszkańcom narzędzi, dzięki którym będą mogli brać aktywny udział w ekologicznej rewolucji.

Jesteśmy pionierem wśród firm logistycznych w Polsce, jeśli chodzi o ekologiczną flotę i obecnie mamy także największą flotę samochodów elektrycznych w Polsce. To spore inwestycje – ale ogromny wkład na rzecz środowiska i przyszłości naszych dzieci czy wnuków. Myślimy o każdym aspekcie ekologii w dostawach przesyłek, wspierając najbardziej ekologiczne rozwiązanie, jakim jest urządzenie Paczkomat® InPost. Wraz z GreenWay inwestujemy w sieć stacji ładowania elektryków w całej Polsce. Do tego wpieramy eko inicjatywy w polskich miastach w ramach programu InPost Green City. To pokazuje naszą odpowiedzialność za planetę i kontrybucję naszego biznesu dla społeczności podkreślił Sebastian Anioł, Dyrektor Działu Innowacji Logistycznych InPost.
Ekologia to kluczowy element strategii biznesowej firmy. Paczkomat® to najbardziej ekologiczna forma dostaw, która nie tylko ogranicza emisję tysięcy ton CO2, ale także znacznie redukuje ruch samochodów kurierskich na ulicach miast. Jeden kurier dostarczający przesyłki do urządzeń dostarcza ich nawet 1000 dziennie, natomiast kurier w tradycyjnej formule "od drzwi do drzwi" dostarcza średnio 75 przesyłek w ciągu tego samego dnia pracy. Sieć maszyn jest tak rozległa, że klienci w dużych miastach nie muszą jechać do niego samochodem, bo średnio do najbliższego urządzenia mają zaledwie 200-300 metrów. Ślad węglowy transportu paczek dostarczonych do urządzeń Paczkomat®, w porównaniu do dostawy kurierskiej do domu, jest niższy nawet o 97% na ostatniej mili (średnia ważona dla Polski za 2022, emisje z samego transportu) .

Źródło: InPost
Do ulubionych
PREZENTACJA FIRMY
ADR Adviser Doradztwo i Szkolenia Jacek Pluta


NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

NASZE WYWIADY

OPINIE

NASZE RELACJE

REKLAMA
Photo by Josh Hild from Pexels