Josephs.ScotBorowiak Properties Ltd

Kierowcy z dostępem do danych o stanie opon w czasie rzeczywistym

Utworzona: 2023-10-09


Goodyear zintegrował swoją aplikację mobilną DriverHub z portalem Mercedes-Benz Truck App, dzięki czemu kierowcy flot korzystających z samochodów ciężarowych marki z gwiazdą uzyskają dostęp do danych o stanie opon w pojeździe w czasie rzeczywistym.

Aplikacja Goodyear DriverHub została zaprojektowana tak, aby w jednym miejscu zapewnić kierowcom i operatorom flot dostęp do dokładnych danych o stanie opon w czasie rzeczywistym. Dane są zbierane przez inne systemy Goodyeara, w tym m.in. TPMS, CheckPoint i DrivePoint. Kompletne dane pozwalają lepiej planować prace konserwacyjne oraz wymianę opon. Ta wiedza pozwala zwiększyć wydajność operacyjną i konkurencyjność, a także może pomóc w realizacji celów zrównoważonego rozwoju.

W przypadku wykrycia anomalii w odczytach poziomów ciśnienia i temperatury w oponach kierowcy otrzymają natychmiastowe alerty i powiadomienia z informacjami na temat uszkodzonej opony oraz stopnia pilności naprawy. Technologia predykcyjna Goodyear jest na tyle precyzyjna, że nie tylko wykrywa, ale i rozróżnia szybkie i powolne ubytki ciśnienia, co jest kluczowe dla bezpieczeństwa na drodze. Proaktywne powiadomienia pozwalają kierowcom na podjęcie odpowiednich działań we właściwym czasie, co pomaga zmniejszyć prawdopodobieństwo incydentów związanych z oponami.

Jesteśmy dumni z roli lidera w opracowywaniu rozwiązań do kontroli opon, czego dowodem jest integracja aplikacji Goodyear DriverHub z portalem Mercedes-Benz Truck App Portal. To przykład naszego zaangażowania w zwiększanie wydajności, konkurencyjności i zrównoważonego rozwoju w branży transportu drogowego. Płynnie integrując nasze dane dotyczące opon z portalem aplikacji Mercedes-Benz Truck, umożliwiamy kierowcom i operatorom flot podejmowanie świadomych decyzji, które wspierają optymalizację działalności ich flot i przybliżają do bardziej zrównoważonej przyszłości
powiedział Piotr Czyżyk, dyrektor zarządzający Goodyear ds. rozwiązań proaktywnych i flot w Europie.

Wspólnie rewolucjonizujemy sposób, w jaki kierowcy ciężarówek doświadczają jazdy, łącząc najnowocześniejsze technologie i innowacje, aby zapewnić bezpieczniejsze i bardziej wydajne przewozy
dodał Antonio Argentieri, menedżer produktu ds. łączności w spółce Mercedes-Benz Trucks UK, zajmującej się sprzedażą i marketingiem pojazdów ciężarowych Daimler w Wielkiej Brytanii.
Źródło: Goodyear
Do ulubionych
PREZENTACJA FIRMY
LESZEK Transport i Spedycja Daniel Leszek


NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

NASZE WYWIADY

OPINIE

NASZE RELACJE

Photo by Josh Hild from Pexels