Josephs.ScotBorowiak Properties Ltd

Imponujące przedpremierowe osiągi eActrosa 600

Utworzona: 2023-10-06


Prototyp ciężarówki o masie 40 ton pokonał 530 km ze Stuttgartu do Południowego Tyrolu na jednym ładowaniu. eActros 600 dotarł do celu po około 7 godzinach jazdy.

Trasa przejazdu wiodła ze Stuttgartu przez Aichelberg w Jurze Szwabskiej, przejście graniczne w Kufstein i dalej autostradą Brenner do Bolzano w Południowym Tyrolu. Po doładowaniu akumulatorów pojazd ruszył w drogę powrotną. Łącznie w pełni załadowany eActros 600 przejechał ponad 1000 kilometrów. Taki wynik był możliwy dzięki połączeniu wydajnego napędu, dużej pojemności akumulatora i wydajnego systemu rekuperacji energii hamowania. Światowa premiera eActros 600 będzie miała miejsce 10 października. Produkcja seryjna ma się rozpocząć w przyszłym roku.

eActros 600

Nowa stylistyka kształtu kabiny nowego modelu zrywa ze znajomym wyglądem serii Actros, wykorzystując elementy konstrukcyjne prototypu koncepcyjnego zaprezentowanego na targach IAA. Zmodernizowano także wnętrze. Seryjną wersję tego modelu zasilają trzy akumulatory o łącznej mocy zainstalowanej ponad 600 kW, a dwa silniki elektryczne umieszczone w nowej osi elektrycznej generują ciągłą moc wyjściową 400 kW i moc szczytową 600 kW. Duża pojemność akumulatorów umożliwi przejechanie 500 km bez dodatkowego ładowania. Oprócz ciągnika siodłowego, po rynkowej premierze Mercedes-Benz Trucks będzie produkować także sztywne warianty. eActros 600 został zaprojektowany w taki sposób, aby spełniał te same wymagania dotyczące trwałości i komponentów, co porównywalny konwencjonalny Actros do transportu długodystansowego. Przewidziany przebieg to 1,2 mln km w ciągu 10 lat eksploatacji. W nowym modelu zastosowano akumulatory z technologią ogniw litowo-żelazowo-fosforanowych (LFP). Charakteryzują się one w szczególności długą żywotnością i wysokim poziomem energii użytkowej. Akumulatory można ładować w standardzie CCS prądem o mocy do 400 kW, jak również korzystając z ładowarek megawatowych (MCS).


Źródło: Daimler Truck
Do ulubionych
PREZENTACJA FIRMY
PST OST SPED SP. Z O.O.


NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

NASZE WYWIADY

OPINIE

NASZE RELACJE

Photo by Josh Hild from Pexels