Josephs.ScotBorowiak Properties Ltd

Pierwszy z sześciu ciągników eActros 300 trafił do klienta

Utworzona: 2023-11-03


Niskoseryjny pojazd został dostarczony do rodzinnej firmy transportowej Logistik Schmitt z siedzibą w Bietigheim w Badenii-Wirtembergii.

Początkowo elektryczny ciągnik będzie używany do transportu silników między centrum logistycznym Mercedesa-Benza w Germersheim a odległą o 25 km zakładem w Wörth, w trybie wielozmianowym. Później trasa obejmie fabrykę silników w Mannheim. Początkowo Logistik Schmitt otrzyma sześć ciągników eActros 300. Pierwsza wersja niskoseryjnego eActrosa 300 została przekazana holenderskiej firmie Simon Loos zajmującej się logistyką żywności. Produkcja seryjna eActros 300 ma się rozpocząć pod koniec br. Pomyślna eksploatacja pojazdów elektrycznych wymaga dostępu do stacji ładowania. Firma Logistik Schmitt już na wczesnym etapie zaczęła tworzenie odpowiedniej infrastruktury w swoich lokalizacjach. Stacje ładowania są dostępne również w punktach rozładunku w zakładzie Wörth.

Ciągnik siodłowy eActros 300 jest oparty na tym samym układzie napędowym, który został wykorzystany w wersji sztywnej eActros 300/400 która jest produkowana seryjnie od 2021 roku. Trzy pakiety akumulatorów o mocy zainstalowanej 112 kWh każdy zapewniają zasięg do 220 km. eActros 300 można ładować prądem o mocy do 160 kW: ładowanie trzech akumulatorów od 20 do 80% w standardowej stacji szybkiego ładowania prądem stałym o natężeniu 400 A zajmuje nieco ponad godzinę.


Źródło: Daimler Truck
Do ulubionych
FIRMOWY SPOTLIGHT
TRONIK Spółka z Ograniczoną Odpowiedzialnością Spółka Komandytowa


NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

NASZE WYWIADY

OPINIE

NASZE RELACJE

Photo by Josh Hild from Pexels