Josephs.ScotBorowiak Properties Ltd

Partnerska współpraca i stałe zlecenia to spokojny sen przewoźnika
Utworzona: 2023-11-13

Alfa Forwarding z Gdyni świętuje w tym roku 30-lecie działalności. To renomowany, mocno zakorzeniony na rynku operator świadczący profesjonalną obsługę transportów na całym świecie. Firma chętnie nawiąże stałą współpracę z przewoźnikami, którym powierzy obsługę tras do wielu krajów Europy.

Branża transportowa znalazła się w trudnej sytuacji. Wiele firm, i to w niektórych przypadkach niemałych, musi wspomagać się giełdami ładunków, bo brakuje pracy dla pojazdów i kierowców. Zapaść w transporcie jest m.in. efektem spowolnienia gospodarczego w Europie, z którym mamy obecnie do czynienia. W tej sytuacji ważnego znaczenia nabiera współpraca z dużymi, silnymi spedycjami, które mają ugruntowaną pozycję na rynku i dużą grupę stałych odbiorców ich usług. Związanie się z mocnym, zaufanym partnerem gwarantującym stałą obsługę zleceń transportowych daje przewoźnikom pewność, że pojazdy nie będą stały bezczynnie na placu, a kierowcy będą mieli co robić.

Takim partnerem jest firma Alfa Forwarding z Gdyni, której 30-letnie doświadczenie rynkowe oznacza dla współpracujących z nią przewoźników spokojny sen. Jej domeną są różne gałęzie transportu (morski, lotniczy, kolejowy i drogowy), a także usługi agencji celnej. W przypadku transportu drogowego operator wyspecjalizował się w obsłudze wielu europejskich kierunków – dostarcza ładunki do krajów skandynawskich (około 100 zestawów ciężarowych w ciągłym ruchu), Wielkiej Brytanii, Irlandii, Niemiec, Francji, państw Beneluksu oraz Ukrainy (w tym przypadku także pomoc humanitarna).


30-letnie doświadczenie pomaga nam dostarczać serwis najwyższej jakości, ale co najważniejsze, staramy się być partnerem, który nawet w najtrudniejszej sytuacji wyciągnie pomocną dłoń. Ogromną wagę przywiązujemy do stałej współpracy z podwykonawcami. Dla naszych stałych przewoźników opracowaliśmy szyty na miarę ich potrzeb program współpracy. Zapewniamy im ciągłą pracę "w kółkach" z gwarancją kilometrów, całodobową opiekę dedykowanego spedytora, terminowe płatności (płynność finansowa naszej firmy certyfikowana jest przez EulerHermes) oraz możliwość indywidualnego ustalenia skonta
zapewnia Katarzyna Kisielewska, prezes zarządu Alfa Forwarding.
Standardowy okres regulowania płatności dla przewoźników wynosi 30 dni. Przygotowano jednak specjalną ofertę dla podwykonawców, którzy dopiero rozpoczynają stałą współpracę z firmą z Gdyni. W pierwszym miesiącu jest to 7-dniowy okres płatności, w drugim miesiącu współpracy termin ten wynosi 14 dni, a w trzecim 21 dni.

W tej chwili firma poszukuje przewoźników, którzy podejmą się dostarczania ładunków w naczepach należących do Alfa Forwarding do Szwecji i Norwegii. W związku z podpisaniem nowych kontraktów operator oferuje również stałą pracę dla przewoźników:
- z Górnego Śląska i okolic, dysponujących naczepami chłodniczymi – trasy do Rumunii;
- z Trójmiasta i okolic z naczepami kurtynowymi, chłodniami i izotermami – trasy do Rumunii i Bułgarii;
- z województw podlaskiego, mazowieckiego i warmińsko-mazurskiego z naczepami typu platforma i mega – trasy do Belgii, Holandii, Wielkiej Brytanii, Irlandii, Norwegii, Szwecji, Francji i Włoch;
- z całego kraju - przewozy do Ukrainy.

Więcej informacji na stronie AlfaForwarding/przewoznik

Źródło: Alfa Forwarding
Do ulubionych
PREZENTACJA FIRMY
Hellmann Worldwide Logistics Polska Sp. z o. o. Sp. komandytowa


NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

NASZE WYWIADY

OPINIE

NASZE RELACJE

Photo by Josh Hild from Pexels