Josephs.ScotBorowiak Properties Ltd

Alfa Warehouses otwiera w Gdańsku magazyn z obsługą logistyczną
Utworzona: 2024-02-12

Spółka Alfa Warehouses otworzyła nowoczesny magazyn wysokiego składowania w Gdańsku – w bezpośrednim sąsiedztwie terminala kontenerowego Baltic Hub (DCT) oraz głównych węzłów komunikacyjnych. Oferuje wynajem powierzchni magazynowej z pełną obsługą logistyczną.

Operator logistyczny Alfa Forwarding Ltd sp. z o.o. z centralą w Gdyni powołał do życia spółkę o nazwie Alfa Warehouses, poszerzając tym samym zakres świadczonych usług o logistykę magazynową. Firma otworzyła w Gdańsku, w bliskim sąsiedztwie portu i terminali kontenerowych, nowoczesny magazyn z pełną obsługą logistyczną. Obiekt o powierzchni 5000 m2 jest doskonale wyposażony, a jego otoczenie stanowi obszerny parking dla samochodów ciężarowych oraz place manewrowe. Przepływ towarów odbywa się za pośrednictwem 9 doków przeładunkowych. Specjalistyczny sprzęt, taki jak ostrogi do Big-Bagów, chwytaki do AGD oraz trawers do transportowania dłużyc umożliwia przeładunki każdego rodzaju towarów, bez względu na to czy są spaletyzowane czy nie.

Magazyn powstał w doskonałej lokalizacji – w bliskim sąsiedztwie portu i terminali kontenerowych, z szybkim połączeniem z obwodnicą Trójmiasta. Nowocześnie wyposażony obiekt spełnia wymogi klasy A+ dla magazynów zlokalizowanych w środkowej Europie. Oznacza to najwyższe standardy pod względem lokalizacji, powierzchni oraz zastosowanych wewnątrz rozwiązań, takich jak system monitoringu, odpowiednie oświetlenie i zabezpieczenie przeciwpożarowe (czujniki dymu i zraszacze), czy łącza internetowe do obsługi systemów WMS. W magazynie objętym całodobową ochroną jest miejsce czasowego składowania, skład celny oraz miejsce uznane przez organy celne
informuje Katarzyna Kisielewska, prezes zarządu spółki Alfa Warehouses.
Swoje usługi operator kieruje do importerów, eksporterów, firm handlowych (w tym także e-commerce) oraz innych podmiotów, które konsolidują ładunki. Sprawną i bezbłędną obsługę procesów magazynowych zapewnia zaawansowany system informatyczny WMS, który można zintegrować z serwisami firm kurierskich. Towary powierzone przez klientów objęte są ubezpieczeniem, a w razie wykrycia niezgodności lub uszkodzeń kient jest natychmiast powiadamiany o takim zdarzeniu. Każda operacja dokumentowana jest materiałem zdjęciowym.

Nowoczesny magazyn wysokiego składowania z pełną obsługą logistyczną to wyjście naprzeciw rosnącym oczekiwaniom klientów, szukających rozwiązań w zakresie outsourcingu usług magazynowych.

Do ulubionych
PREZENTACJA FIRMY
ADR Adviser Doradztwo i Szkolenia Jacek Pluta


NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

NASZE WYWIADY

OPINIE

NASZE RELACJE

Photo by Josh Hild from Pexels