Josephs.ScotBorowiak Properties Ltd

Nowe Eurocargo żadnej pracy się nie boi

Utworzona: 2023-11-17


Przeprojektowany cyfrowy kokpit, nowe systemy wspomagania kierowcy, cyfrowe usługi łączności, nowa 8-biegowa automatyczna skrzynia biegów ZF, możliwość zasilania gazem ziemnym – to najkrótsza charakterystyka zmodernizowanego IVECO Eurocargo. Tym wszechstronnym pojazdem aż chce się jeździć.

Zasilanie sprężonym gazem ziemnym (CNG) to rozwiązanie pozwalające radykalnie zmniejszyć emisje przy zachowaniu pełnej zdolności do wykonywania zadań transportowych, a także obniżyć całkowity koszt posiadania pojazdu (TCO). Całą gamę Eurocargo wyposażono w silnik CNG Tector 7 o poj. 6,7 l nowej generacji – to jedyna ciężarówka w klasie 12-19 ton DMC oferująca przewoźnikom zasilanie gazem ziemnym. Silnik CNG jest dostępny w trzech wariantach: 220; 250 i 280 KM. Zasilanie biometanem pozwala obniżyć emisję CO2 nawet o 95% w porównaniu z analogicznym pojazdem napędzanym Dieslem.

8-biegowy automat

Nowa, standardowa skrzynia biegów jest dostępna zarówno w modelach z silnikiem wysokoprężnym, jak i CNG. Ośmiobiegowa automatyczna przekładnia ZF8-HP ma stać się pierwszym wyborem klientów, zapewniając zmniejszenie zużycia paliwa nawet o 5%. W wyposażeniu opcjonalnym dostępna jest też automatyczna skrzynia biegów Allison 3000.

Cyfrowy zestaw wskaźników i system Infotainment

Zmodernizowana deska rozdzielcza ma ułatwiać życie kierowcy na pokładzie, oferując wygodę i więcej możliwości. Nowy, cyfrowy zestaw wskaźników z 10-calowym wyświetlaczem zajmuje centralne miejsce w kabinie, oferując doskonałą czytelność informacji o pojeździe. Wyświetlacz można konfigurować zgodnie z preferencjami kierowcy, aby zmniejszyć rozproszenie uwagi i poprawić użyteczność. Nowe elementy sterujące na kolumnie kierownicy sprawiają, że wszystko znajduje się w zasięgu ręki.


Kolejną innowacją w kabinie jest 7-calowy ekran dotykowy systemu Infortainment, który umożliwia kierowcy korzystanie z cyfrowego świata na pokładzie, a także dostęp do nawigacji. Dostępne są również radio DAB i kamera cofania. Osoby w kabinie mogą korzystać z dwóch portów USB do ładowania urządzeń, zaś Apple CarPlay i Android Auto umożliwiają podłączenie smartfona z systemem iOS lub Android, zapewniając dostęp do aplikacji używanych przez kierowcę. Elektroniczny kluczyk o nowoczesnej i wytrzymałej konstrukcji jest odporny na trudy zadań transportowych.

Funkcje łączności

Każde Eurocargo jest wyposażone w standardowy moduł Connectivity Box, dzieki któremu przewoźnicy zyskują dostęp do usług cyfrowych, w tym monitorowania pojazdów i zdalnej diagnostyki (ograniczenie przestojów), a także narzędzi do zarządzania flotą z poziomu portalu klienta IVECO ON.


Kolejną nowością w tym modelu jest IVECO Driver Pal, pokładowy asystent podróży aktywowany głosem, oparty na technologii Amazon Web Services (AWS) i funkcjach Amazon Alexa (dostępny w językach angielskim, niemieckim, włoskim, hiszpańskim i francuskim). Asystent umożliwia kierowcy interakcję z pojazdem poprzez polecenia głosowe, pomagając utrzymać koncentrację na drodze, z korzyścią dla bezpieczeństwa. Zaprojektowano go tak, aby zmaksymalizować dyspozycyjność ciężarówki poprzez planowanie tras i monitorowanie stanu pojazdu, a tym samym zmniejszyć opóźnienia i ograniczyć nieplanowane przestoje.

Nowa aplikacja Easy Cargo daje kierowcy jeszcze większą kontrolę nad pojazdem. Zapewnia dostęp do systemu oceny stylu jazdy Driving Style Evaluation, który pomaga doskonalić umiejętności za kierownicą poprzez przekazywanie sugestii dotyczących bezpiecznej jazdy, oszczędzania paliwa i dbałości o stan techniczny pojazdu. Aplikacja Easy Cargo łączy kierowcę bezpośrednio z usługami zdalnej pomocy serwisowej i zdalnymi aktualizacjami oprogramowania over-the-air. Z poziomu aplikacji można też obsługiwać funkcje w kabinie, m.in. klimatyzację, ogrzewanie dodatkowe, czy oświetlenie. Nowa funkcja predykcyjnej obsługi serwisowej, opartej na danych generowanych przez pojazd, umożliwia właścicielowi firmy optymalizację czynności serwisowych, aby minimalizować przerwy.

Systemy wspomagające kierowcę

Eurocargo spełnia wymagania unijnego rozporządzenia w sprawie bezpieczeństwa ruchu drogowego (GSR) dzięki zastosowaniu architektury elektronicznej opracowanej z myślą o obsłudze wielu systemów ADAS (Advanced Driver Assistance Systems). Dostępne rozwiązania to: inteligentny asystent prędkości (ISA), system informowania o obecności obiektów przed pojazdem, system informowania o obecności obiektów w martwym polu (BSW), wykrywanie cofania (RD), sygnał zatrzymania awaryjnego (ESS), ostrzeganie przed niezamierzonym opuszczeniem pasa ruchu (LDW), przygotowanie do montażu blokady alkoholowej Alcolock.

Gotowe na każdą misję

Za sprawą wszechstronnych konfiguracji Eurocargo jest gotowe do realizacji niemal każdego zadania transportowego. Wytrzymałe podwozie pojazdu o masie 7,5 do 19 ton z szeroką gamą rozstawów osi (2790 do 6570 mm) może być bazą do montażu różnych zabudów, dzięki którym ciężarówka może obsługiwać dostawy w centrach i na obrzeżach miast (promień skrętu wynosi 11 m), pracować na budowie, w sektorze usług komunalnych, a nawet w trudnym terennie w przypadku Eurocargo 4x4. Dostępnych jest ponad 11 tys. kombinacji modelu, dzięki czemu klienci mogą wybrać pojazd dobrze dopasowany do swoich potrzeb.

IVECO Services

Pojazd jest częścią rozbudowanego portfolio usług opracowanych z myślą o poprawie rentowności firm poprzez maksymalizację czasu dyspozycyjności i wydajności pojazdu, bezpieczeństwa kierowcy oraz ochrony środowiska. Usługi IVECO Uptime mają na celu unikanie nieplanowanych przestojów dzięki monitorowaniu pojazdu w czasie rzeczywistym, diagnostyce zdalnej i harmonogramom serwisowania. Usługi Productivity & Efficiency pomagają klientom zmniejszać zużycie paliwa, optymalizować trasy i poprawiać styl jazdy kierowców. Usługi z zakresu troski o kierowcę Driver Care oraz bezpieczeństwa i ochrony Safety & Security mają na celu promowanie bezpiecznej jazdy. W oparciu o swoje doświadczenia marka wstępnie połączyła niektóre usługi w pakiety.

Źródło: IVECO
Fot. IVECO, Anna Banaszkiewicz
Do ulubionych
FIRMOWY SPOTLIGHT
PST OST SPED SP. Z O.O.


NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

NASZE WYWIADY

OPINIE

NASZE RELACJE

Photo by Josh Hild from Pexels