Josephs.ScotBorowiak Properties Ltd

Niemal 46 tys. miejsc paletowych
Utworzona: 2023-11-27

Nowy magazyn Dachser w Rottenburgu nad Neckarem powstał obok istniejącej już powierzchni magazynowej. W rezultacie czego lokalizacja na terenie przemysłowym Ergenzingen-Ost zwiększyła pojemność magazynową.

Nowo wybudowany obiekt ma 11 600 metrów kwadratowych powierzchni magazynowej i ponad 18 000 miejsc paletowych. Został wyposażony w najnowocześniejsze rozwiązania technologiczne. Przykładowo część hali magazynowej może być chłodzona, aby zaspokoić potrzeby przemysłu spożywczego i farmaceutycznego. W planach jest również instalacja systemu fotowoltaicznego na dachu nowego obiektu. Energia elektryczna wytwarzana w Rottenburgu nad Neckarem zostanie wykorzystana przez Dachser m.in. do obsługi nowo wybudowanego magazynu.

Fakt, że miejsca paletowe w nowym obiekcie zostały w pełni wynajęte jeszcze przed rozpoczęciem działalności, wyraźnie pokazuje potrzebę dodatkowej powierzchni magazynowej w regionie. Ponadto jesteśmy szczególnie zadowoleni, że możemy dalej rozszerzać naszą współpracę z klientami, z którymi cieszymy się wieloletnim i pełnym zaufania partnerstwem. Jednocześnie cieszymy się z pozyskania nowych klientów, którzy idealnie pasują do naszej strategicznej orientacji. Otwarcie dodatkowego magazynu jest ważnym krokiem w rozwoju Dachser Rottenburg powiedział Marco Geiger, Branch Manager w Dachser w Rottenburgu, podczas otwarcia magazynu.

30 nowych miejsc pracy

Powstanie dodatkowego magazynu przyczyniło się do zwiększenia zatrudnienia o 30 nowych miejsc pracy. Łącznie w Dachser w Rottenburgu pracuje około 260 osób. Oprócz powierzchni magazynowej i biur, obiekt wyposażono również w nowoczesne pomieszczenia socjalne.

Oddział Dachser w Rottenburgu został założony w 1999 roku i znajduje się w bezpośrednim sąsiedztwie autostrady A81. Lokalizacja ta stanowi dogodne połączenie z europejską siecią lądową DACHSER i umożliwia szybką dystrybucję magazynowanych towarów w całej Europie.

Źródło: Dachser
Do ulubionych
PREZENTACJA FIRMY
Hellmann Worldwide Logistics Polska Sp. z o. o. Sp. komandytowa


NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

NASZE WYWIADY

OPINIE

NASZE RELACJE

Photo by Josh Hild from Pexels