Josephs.ScotBorowiak Properties Ltd

Wzięli 3 na raz – grafiki na zabudowie wyjaśniają wszystko
Utworzona: 2023-11-21

Trzy ciężarówki Scania 25 P będą obsługiwały restauracje w centrum Warszawy. To największe zamówienie elektrycznych samochodów ciężarowych we flocie Grupy HAVI na świecie. Zeroemisyjne pojazdy to krok naprzód w dążeniu firmy do zmniejszenia swojego śladu węglowego.

W ramach zaangażowania w redukcję emisji gazów cieplarnianych ze swoich działań i promowanie przyjaznych dla środowiska rozwiązań transportowych, firma HAVI Logistics nawiązała współpracę z marką Scania. W efekcie zasiliła swoją flotę trzema podwoziami Scania 25 P z napędem bateryjno-elektrycznym i zabudową chłodniczą.

Traktujemy tę strategiczną inwestycję jako kluczowy element realizacji naszych celów w zakresie zrównoważonego rozwoju, które obejmują zmniejszenie śladu węglowego, zwiększenie efektywności energetycznej oraz wspieranie czystszego i bardziej zrównoważonego systemu logistycznego. Wykorzystując elektryczne pojazdy ciężarowe Scania umacniamy nasze zaangażowanie w tworzenie bardziej odpowiedzialnej przyszłości. Wierzymy, że wykorzystanie pojazdów elektrycznych jest nie tylko dobre dla środowiska, ale to także kluczowa decyzja biznesowa, która przyniesie korzyści naszym klientom i społecznościom, którym służymy
skomentowała Katarzyna Piątkowska, dyrektor generalna spółki HAVI Logistics.
Kontrakt obejmuje dostawę kompleksowego rozwiązania transportowego – pojazdów wraz systemem ładowania firmy Kempower. Podwozia wyposażono w zabudowę izolowaną z windą załadunkową oraz multitemperaturowy agregat chłodniczy Carrier. To pierwsze tego typu rozwiązanie w Polsce zastosowane na pojeździe elektrycznym. Bezpieczeństwo kierowcy i innych uczestników ruchu drogowego jest chronione przez pakiet systemów wspomagania jazdy, jak monitorowanie martwego pola, asystent zmiany pasa ruchu (LCP) oraz funkcja przeciwdziałania niezamierzonej zmianie pasa ruchu (LDW AS). Komfort pracy kierowcy zwiększają także: dolne okno w drzwiach pasażera oraz system kamer 360 st., który bardzo się przydaje zwłaszcza podczas pracy w mieście. Samochody zostały objęte pełnym, 7-letnim pakietem obsługowo-naprawczym wraz z usługami dodatkowymi, wykorzystywanymi m.in. do monitorowania floty.


Cieszymy się, że możemy wspierać HAVI Logistics w staraniach na rzecz zrównoważonego rozwoju, dostarczając nasze elektryczne rozwiązania transportowe. Naszym celem jest zmiana krajobrazu transportu przez oferowanie bardziej przyjaznej dla środowiska i nowoczesnej alternatywy dla tradycyjnych ciężarówek napędzanych silnikiem Diesla. Wierzymy, że pojazdy elektryczne to nie tylko przyszłość transportu, ale także katalizator pozytywnych zmian. Zmniejszając nasz ślad węglowy i promując rozwiązania przyjazne dla środowiska, wspólnie z partnerami, takimi jak HAVI Logistics, przyczyniamy się zapewnienia lepszego jutra
podkreślił Wojciech Rowiński, dyrektor generalny Scania Polska S.A.
Źródło: Scania Polska
Do ulubionych
PREZENTACJA FIRMY
Hellmann Worldwide Logistics Polska Sp. z o. o. Sp. komandytowa


NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

NASZE WYWIADY

OPINIE

NASZE RELACJE

Photo by Josh Hild from Pexels