Josephs.ScotBorowiak Properties Ltd

To jak to jest z tymi niemieckimi miejscami do odśnieżania - są czy ich nie ma?
Utworzona: 2023-12-10

Materiał „Polska w ślad za Niemcami zwiększa liczbę ramp do odśnieżania” wzbudził spore zainteresowanie. Jednocześnie zarzucono nam, że mijamy się z prawdą i nasz zachodni sąsiad wcale nie posiada wspomnianych miejsc do odśnieżania ciężarówek. Czy to, że ktoś ich nie widział bądź nie wiedział o istnieniu oznacza, że wcale ich tam nie ma?

Saksońska policja informuje, że każdego roku na autostradzie A4 wielokrotnie dochodzi do zdarzeń, podczas których tafle lodu spadają z dachów naczep i uderzają w przednie szyby samochodów. Tylko w ciągu ostatniego tygodnia doszło do kilku sytuacji, które na szczęście wiązały się tylko ze szkodami materialnymi. Jednak czasami konsekwencje bywają znacznie poważniejsze. Jak podaje źródło, dlatego też od początku grudnia na stacji paliw i parkingu Oberlausitz-Nord przy autostradzie A4 już 18. rok z rzędu dostępne jest rusztowanie, dzięki któremu wszyscy kierowcy ciężarówek, autobusów i samochodów dostawczych mogą bezpiecznie oczyścić swoje pojazdy z lodu i śniegu. Bezpłatna usługa jest dostępna do końca marca. Kolejne rusztowanie w regionie Górnych Łużyc (Oberlausitz) znajduje się na terenie firmy Dussa w Vierkirchen. Funkcjonariusze informują, że to nie jedyne lokalizacje, w których kierowcy zawodowi mogą w bezpieczny dla siebie sposób usunąć śnieg albo lód gromadzący się na naczepach pojazdów ciężarowych. Z dokumentu udostępnionego przez saksońską policję wynika, że między innymi przy autostradach A1, A2, A3, A5, A7, A10, A14, A19, A28, A43, A44 znajduje się niemal 50 miejsc do odśnieżania (w pdf-ce oznaczone kolorem zielonym). Przy każdej lokalizacji, w rubryce uwagi umieszczono najistotniejsze informacje dotyczące możliwości skorzystania z usług (dla ułatwienia, w tabelce poniżej, polskie tłumaczenie niemieckich komunikatów).


Jak w końcu jest z miejscami do usuwania śniegu albo lodu gromadzącego się na naczepach samochodów ciężarowych w Niemczech? Zachęcamy Was do dzielenia się spostrzeżeniami.

grafika poglądowa
Do ulubionych
PREZENTACJA FIRMY
PST OST SPED SP. Z O.O.


NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

NASZE WYWIADY

OPINIE

NASZE RELACJE

Photo by Josh Hild from Pexels