Josephs.ScotBorowiak Properties Ltd

Między klasą premium a luksusem – te auta za chwilę trafią do sprzedaży

Utworzona: 2023-12-29


Od stycznia 2024 r. w sieci dealerskiej Mercedes-Benz Vans będzie można zamawiać pojazdy ze zmodernizowanej gamy średniej wielkości vanów, w tym użytkowe Vito i eVito. Najważniejsze nowości to odświeżony design zewnętrzny i wewnętrzny, inteligentne opcje łączności i zaawansowane systemy wspomagania kierowcy.

Latem Mercedes-Benz Vans zaprezentował zmodernizowane vany średniej wielkości do użytku prywatnego i komercyjnego. Teraz wielkimi krokami zbliża się start sprzedaży. Portfolio vanów średniej wielkości charakteryzuje się nowym designem z zewnątrz i w środku, a także podwyższonym komfortem i funkcjonalnością, szczególnie dzięki większej liczbie inteligentnych opcji łączności cyfrowej oraz ulepszonym systemom bezpieczeństwa i wspomagania kierowcy. Wszystkie modele będzie można zamawiać od stycznia 2024 r. w sieci dealerskiej M-B Vans.


W odniesieniu do nowego portfolio vanów przyjęto zróżnicowane podejście strategiczne. W przypadku pojazdów dostawczych (furgony Vito i eVito) firma wzmocniła ich charakter premium, natomiast auta przeznaczone do użytku prywatnego (EQV, Klasa V i Klasa V Marco Polo) stały się bardziej luksusowe.

Niektóre nowości w skrócie

Nowy design nadwozia
Odświeżona stylistyka nadaje modelom osobowym i użytkowym bardziej wyrazisty charakter w swoich segmentach. Wszystkie modele otrzymały nowy przód z przeprojektowanymi osłoną chłodnicy i zderzakiem. Dostępne są także eleganckie adaptacyjne reflektory MULTIBEAM LED (w standardzie lub jako opcja w zależności od linii wyposażenia), nowo zaprojektowane tylne światła LED, a także nowe kolory lakieru i wzory obręczy kół.


Zmiany we wnętrzu
Wszystkie modele są wyposażone w stylowe kratki nawiewów powietrza, kierownicę nowej generacji umożliwiającą sterowanie multimediami bez odrywania rąk oraz nową konsolę środkową, w której można zainstalować bezprzewodową ładowarkę do smartfona (funkcja ładowania bezprzewodowego będzie dostępna w późniejszym terminie). Vito i eVito są wyposażone w intuicyjny wyświetlacz centralny o przekątnej 26,04 cm (10,25 cala) oraz nowy zestaw wskaźników z kolorowym wyświetlaczem o przekątnej 13,97 cm (5,5 cala).


Wyższy poziom komfortu i funkcjonalności
We wszystkich modelach zastosowano bezkluczykową funkcję uruchamiania KEYLESS i opcjonalne ogrzewanie kierownicy. Modele użytkowe z automatyczną skrzynią biegów są po raz pierwszy wyposażone w elektryczny hamulec postojowy. To tylko kilka przykładów udoskonaleń.


System multimedialny MBUX
Auta nowej gamy są standardowo wyposażone w MBUX (Mercedes Benz User Experience) najnowszej generacji – po raz pierwszy dostępny w Vito i eVito. System multimedialny w połączeniu z kontem Mercedes me oferuje szeroką gamę cyfrowych dodatków, dzięki którym jazda staje się łatwiejsza, a praca wydajniejsza. Dostępne są usługi takie jak nawigacja z bieżącymi informacjami o ruchu drogowym, zarządzanie eksploatacją, pomoc w razie wypadku i awarii, a także usługi zdalne, takie jak możliwość blokowania i odblokowywania drzwi oraz otwierania i zamykania okien za pośrednictwem aplikacji.

Usługa cyfrowa Mercedes me Charge (w przyszłości będzie dostępna dla eVito) oferuje dostęp do jednej z największych publicznych sieci ładowania w Europie z ponad 500 tysiącami punktów, w tym do sieci szybkiego ładowania IONITY. Po raz pierwszy EQV i eVito zostały zintegrowane z ekosystemem pojazdów elektrycznych, obejmującym inteligentną nawigację z aktywnym zarządzaniem zasięgiem oraz usługi i aplikacje w chmurze.

Systemy wspomagania kierowcy
Systemy bezpieczeństwa i wspomagania zyskały dodatkowe, a w niektórych przypadkach udoskonalone funkcje. Modele użytkowe Vito i eVito są standardowo wyposażone w ATTENTION ASSIST, asystenta świateł drogowych z czujnikiem deszczu, tempomat, aktywnego asystenta hamowania z funkcją ruchu poprzecznego, asystenta martwego pola, aktywnego asystenta utrzymania pasa ruchu, inteligentnego asystenta ograniczenia prędkości i kamerę cofania. Dalsze systemy są zgrupowane w nowym pakiecie.

Szeroka gama układów napędowych
W przypadku Vito oferowany jest sprawdzony silnik wysokoprężny OM654 w czterech poziomach mocy: 100 kW (136 KM), 120 kW (163 KM), 140 kW (190 KM), 174 kW (237 KM). Modele z silnikiem Diesla mogą być wyposażone w automatyczną skrzynię biegów 9G-TRONIC oraz opcjonalny napęd na 4 koła.

Elektryczny eVito w wersji furgon jest wyposażony w akumulator o pojemności 60 kWh o mocy szczytowej 85 kW (116 KM) i mocy ciągłej 70 kW (95 KM). Zasięg pojazdu, według danych producenta, mieści się w przedziale 242-314 km. Jest możliwy do uzyskania m.in. dzięki wydajnemu hamowaniu regeneracyjnemu i zoptymalizowanemu zarządzaniu temperaturą. Zapas energii można uzupełniać prądem przemiennym oraz na stacjach szybkiego ładowania prądem stałym (DC) z mocą do 110 kW (EQV, eVito Tourer) lub 80 kW (eVito furgon).

Źródło: Mercedes-Benz Vans
Do ulubionych
FIRMOWY SPOTLIGHT
Księgowy online


NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

NASZE WYWIADY

OPINIE

NASZE RELACJE

Photo by Josh Hild from Pexels