Josephs.ScotBorowiak Properties Ltd

2000 zł i 8 punktów za wyprzedzanie na zakazie. Recydywista za kółkiem ciężarówki

Utworzona: 2024-02-24


Ostrowscy funkcjonariusze zatrzymali do kontroli 38-letniego mężczyznę, który na ekspresowe 8 wyprzedzał inne ciężarówki. Jak się okazało, w zeszłym roku również został ukarany za takie samo wykroczenie.

Trasę S-8 w pobliżu Nowej Osuchowej nieoznakowanym radiowozem wyposażonym w wideorejestrator patrolowali ostrowscy policjanci ruchu drogowego wchodzący w skład Mazowieckiej Grupy SPEED. Właśnie to urządzenie zarejestrowało wykroczenie popełnione przez kierowcę ciężarowego Volvo, który wyprzedzał inne ciężarówki. W związku z zaistniałą sytuacją, funkcjonariusze zatrzymali kierującego do kontroli drogowej. W trakcie czynności mundurowi sprawdzili historię 38-letniego kierowcy, mieszkańca woj. podkarpackiego i okazało się, że w zeszłym roku również został ukarany za takie samo wykroczenie. W tej sytuacji policjanci nałożyli na kierowcę mandat w tzw. recydywie. Kontrola drogowa zakończyła się dla niego na wysokim mandacie 2000 zł i 8 punktach karnych.

Funkcjonariusze przypominają

Nowelizacją ustawy Prawo o ruchu drogowym, która to obowiązuje od 1 lipca br. wprowadzono w stosunku do kierujących niektórymi pojazdami lub zespołami pojazdów, ograniczenia przy korzystaniu z autostrad i dróg ekspresowych.

"Kierującemu pojazdem kategorii N2 lub N3 zabrania się wyprzedzania pojazdu samochodowego na autostradzie i drodze ekspresowej o wyłącznie dwóch pasach ruchu przeznaczonych dla danego kierunku ruchu, chyba że pojazd ten porusza się z prędkością znacznie mniejszą od dopuszczalnej dla pojazdów kategorii N2 lub N3 obowiązującej na danej drodze. Zakazu nie stosuje się do wyprzedzania pojazdów wykonujących na drodze prace porządkowe, remontowe lub modernizacyjne wysyłających żółte sygnały błyskowe".

W przypadku, gdy kierujący samochodem ciężarowym wyprzedza na autostradzie lub drodze ekspresowej o wyłącznie dwóch pasach ruchu przeznaczonych dla danego kierunku ruchu, musi się liczyć z nałożeniem na niego mandatu karnego w wysokości 1000 złotych i 8 punktów karnych. W przypadku popełnienia ponownie tego samego wykroczenia mandat karny wzrasta do 2000 złotych i do konta kierowcy zostanie dopisanych kolejnych 8 punktów karnych.

Źródło: policja
grafika poglądowa
Do ulubionych
FIRMOWY SPOTLIGHT
PST OST SPED SP. Z O.O.


NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

NASZE WYWIADY

OPINIE

NASZE RELACJE

Photo by Josh Hild from Pexels