Josephs.ScotBorowiak Properties Ltd

Filar firmy i ulubieniec kierowców - śmiga po mieście aż miło popatrzeć

Utworzona: 2024-03-11


Jednym z filarów ekologicznej strategii firmy DanMar ze Szczecina, która od ponad 25 lat dostarcza klientom środki czystości, stał się eSprinter. Użytkownik auta ma własne panele fotowoltaiczne i ładowarkę, co oznacza bezkosztowe ładowanie baterii.

DanMar to rodzinna firma o długiej tradycji – w ubiegłym roku świętowała 25-lecie istnienia – a jednocześnie skoncentrowana na przyszłości i nowoczesności. Jednym z ważnych dla niej obszarów jest dbałość o środowisko.

Kiedy w 2017 roku podjęliśmy decyzję o budowie własnej siedziby, od razu postanowiliśmy zadbać o rozwiązania przyjazne środowisku. Zainstalowaliśmy pompę ciepła i panele fotowoltaiczne. Okazało się, że energii produkowanej ze słońca mamy więcej niż potrzebujemy. Postanowiliśmy tą nadwyżkę wykorzystać kupując pojazd dostawczy z napędem elektrycznym. Rozważaliśmy auta różnych marek, jednak wybraliśmy Mercedesa eSprintera, bo jego zalety eksploatacyjne i komfort okazały się najwyższe. Po ponad pół roku eksploatacji i przejechaniu 10 tysięcy kilometrów uważamy, że samochód spełnia nasze potrzeby
wyjaśnia Norbert Ciesielczyk, współwłaściciel firmy.

Wymarzony dostawca miejski

DanMar dostarcza środki czystości i artykuły higienicznych do wielu odbiorców. Są to m.in. placówki służby zdrowia (kliniki, szpitale, przychodnie), gabinety kosmetyczne, salony fryzjerskie, restauracje, hotele, firmy różnych branż (przemysłowe, produkcyjne i usługowe), urzędy, placówki kulturalne i oświatowe itp. Codziennie dostawy do 30-50 punktów oznaczają zwykle konieczność pokonania trochę ponad 100 km.

Deklarowany zasięg eSprintera na poziomie 150 km jest całkowicie wystarczający na cały dzień pracy, a dzięki stosowaniu ecodrivingu udało nam się osiągnąć nawet 170 km na jednym ładowaniu. Możliwość wyboru kilku poziomów odzyskiwania energii pozwala robić to efektywnie i wybrać odpowiednią opcję w zależności od warunków drogowych
zapewnia Norbert Ciesielczyk.
Ponieważ punkty odbioru towarów są najczęściej zlokalizowane w centrum miasta, eSprinter pracuje dokładnie w takim środowisku, do jakiego został zaprojektowany. Przedstawiciel firmy zapewnia, że dostarczanie zamówionych artykułów pojazdem elektrycznym ma mnóstwo zalet, wśród których na pierwszy plan wysuwają się: możliwość korzystania z buspasów oraz parkowania na miejscach wyznaczonych dla "elektryków".

Nasi kierowcy są mniej zmęczeni, bo eSprinter jest niezwykle komfortowy, dynamiczny, a przy tym cichy i łatwy w obsłudze. Wielkim atutem jest też to, że temperaturę w kabinie można ustawić w aplikacji podczas ładowania pojazdu, dzięki czemu kierowcy wsiadają do ogrzanego wnętrza. To wszystko sprawia, że dla naszych pracowników jest to ulubiony samochód w firmowej flocie
podkreśla Norbert Ciesielczyk.

Razem dla środowiska

DanMar współpracuje z producentami środków czystości, materiałów higienicznych, systemów dozujących i maszyn czyszczących, którzy również przywiązują dużą wagę do podejmowania działań proekologicznych. Podobnie jest w przypadku odbiorców tych produktów, np. hoteli. Dostawy realizowane pojazdem elektrycznym dają przewagę konkurencyjną i sprawiają, że DanMar jest postrzegany przez klientów jako nowoczesna firma, która dba o aspekt ekologiczny prowadzonej działalności. Użytkownik elektrycznego dostawczaka nie musi się też obawiać ograniczeń wjazdu do centrów miast, które mogą dotknąć właścicieli samochodów spalinowych.

Mają cały ekosystem

DanMar jest przykładem firmy, która była przygotowana do eksploatacji pojazdu elektrycznego jeszcze przed jego zakupem. Zainstalowane w jej siedzibie w Ustowie panele fotowoltaiczne umożliwiły zakup własnej ładowarki i bezkosztowe ładowanie samochodu.

Auto po przejechaniu trasy w dniu roboczym przeważnie dojeżdża z około 30-50% zasięgu, po czym zostaje podłączane na noc, aby następnego dnia dysponować pełną pojemnością akumulatora. Zgodnie z zaleceniami producenta, używamy ładowarki o mniejszej mocy, aby wydłużyć żywotność baterii
wyjaśnia Norbert Ciesielczyk.
Współwłaściciel DanMaru podkreśla bardzo dobre doświadczenia dotyczące jakości obsługi przedstawiciela marki Mercedes-Benz, firmy DDB Auto Bogacka ze Szczecina. Dodaje, że wraz z zakupem eSprintera otrzymano cztery gratisowe przeglądy serwisowe, co również sprawia, że rachunek ekonomiczny wypada bardzo korzystnie.


Źródło: Mercedes-Benz Polska
Do ulubionych
FIRMOWY SPOTLIGHT
Euroma Maciej Działoszyński


NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

NASZE WYWIADY

OPINIE

NASZE RELACJE

Photo by Josh Hild from Pexels