Josephs.ScotBorowiak Properties Ltd

Nowy tydzień i kolejna seria podwyżek cen paliw

Utworzona: 2024-04-19


Ostatnie wydarzenia na rynku opcji na ropę naftową wskazują, że inwestorzy coraz częściej spekulują na potencjalny wzrostu cen ropy naftowej.

W ubiegły tygodniu ceny paliw w Polsce wzrosły średnio o 4 grosze na litrze – benzyna bezołowiowa 95 i 2 grosze na litrze – olej napędowy. Niestety podobnego poziomu podwyżek (w przedziale 3-5 groszy) spodziewać możemy się w następnym tygodniu, co jest odbiciem głównie trendów rynkowych.
Choć w ostatnim tygodniu na giełdzie w Rotterdamie cena baryłki ropy Brent delikatnie spadła, to jednak nadal utrzymuje się na wysokim poziomie, który osiągnęła w poprzednich miesiącach. I jest to kluczowy czynnik wpływający na ceny na stacjach benzynowych.

Ostatnie wydarzenia na rynku opcji na ropę naftową wskazują, że inwestorzy coraz częściej spekulują na potencjalny wzrostu cen ropy naftowej. Rośnie wśród nich przekonanie, że w nadchodzących miesiącach cena może osiągnąć próg 100 USD za baryłkę i potencjalnie. Aktualne pozostaje też kwestia skomplikowanej i napiętej sytuacji na Bliskim Wschodzie. Takie nastroje rynkowe i polityczne mogą dać dodatkowy impuls do wzrostu cen gotowych produktów naftowych.

Źródło: 4Trans
Do ulubionych
FIRMOWY SPOTLIGHT
Wega Agencja celna


NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

NASZE WYWIADY

OPINIE

NASZE RELACJE

Photo by Josh Hild from Pexels