Josephs.ScotBorowiak Properties Ltd

Pierwszy magazyn polskiego operatora logistycznego na Węgrzech

Utworzona: 2024-05-28


Obiekt Rohlig SUUS Logistics, o powierzchni 7 tys. mkw. będzie znajdować się w nowoczesnym parku logistycznym HelloParks Maglód, zlokalizowanym w pobliżu międzynarodowego lotniska w Budapeszcie oraz kluczowych szlaków drogowych.

Na mocy długoterminowej umowy z węgierskim deweloperem nieruchomości przemysłowych HelloParks, polska firma, specjalizująca się w kompleksowych rozwiązaniach logistycznych, zagospodaruje 7 tys. mkw. MG3 HelloParks Maglód o całkowitej powierzchni 45 tys. mkw. będzie wspierał działalność najemców dzięki wielu rozwiązaniom ekologicznym, możliwościom wydajnego i ekonomicznego zarządzania budynkiem oraz wiodącej na rynku technologii.

Węgierska inwestycja SUUSa będzie pełnić rolę wielofunkcyjnego centrum logistycznego, obejmującego magazyn, który może pomieścić 3 tys. palet, oraz terminal przeładunkowy. Obiekt w Maglód będzie strategicznym hubem dla rosnącej sieci lokalnych partnerów firmy. Poza usługami magazynowanymi operator zapewnia w regionie całopojazdowy oraz drobnicowy transport drogowy, przewozy kolejowe, morskie i lotnicze, a także obsługę Project Cargo. Ponadto firma stawia na rozwój usług celnych.

Nowoczesny hub znacznie zwiększa nasze kompetencje na Węgrzech. Logistyka kontraktowa, w tym magazynowanie, kompletacja zamówień oraz usługi o wartości dodanej, takie jak co-packing czy etykietowanie, dołączają do naszego portfolio. Nasza nowa inwestycja może służyć jako magazyn surowców i wyrobów gotowych, a także jako centrum dystrybucyjne. Strategiczna lokalizacja w pobliżu autostrady M0, a także M4 – ważnego odcinka europejskiej trasy E60 – oraz uczęszczanego lotniska w Budapeszcie sprawia, że nasz magazyn to kluczowy węzeł w łańcuchach dostaw zarówno lokalnych firm, jak i tych międzynarodowych. W tym graczy z branży automotive, która jest jednym z filarów węgierskiej gospodarki mówi Laszló Molnár, Dyrektor Oddziału Rohlig SUUS Logistics na Węgrzech
Oprócz dogodnej lokalizacji kolejnym kluczowym czynnikiem inwestycyjnym dla polskiego operatora była rozwijająca się sieć lokalnych przedsiębiorstw w parku logistycznym Maglód. Firmy mają tam dostęp do adaptowalnych i skalowalnych obiektów magazynowych i biurowych, dzięki czemu mogą zaspokoić swoje zmieniające się potrzeby. Obecnie 27 300 mkw., czyli ponad 60 proc. powierzchni w obiekcie Maglód MG3, zostało już zajęte, m.in. przez duże firmy, takie jak Aeroplex, Loginvent i WellPack. Poza tym dla SUUSa ważnymi czynnikami w procesie decyzyjnym były liczne nowoczesne technologie zastosowane w parku logistycznym, a także proekologiczne oraz prospołeczne rozwiązania, takie jak strefa odpoczynku dla kierowców przy magazynie.

Magazyn MG3 o powierzchni 45 000 m2, drugi etap HelloParks Maglód, był pierwszym obiektem przemysłowym na Węgrzech, który otrzymał najwyższą ocenę BREEAM Outstanding w kategorii New Construction, która potwierdza, że budynek powstał zgodnie z zasadami zrównoważonego rozwoju oraz że jest przyjazny dla pracowników i środowiska naturalnego. Oprócz końcowego efektu certyfikacja ta obejmuje także projektowanie, budowę i zarządzanie całym procesem, od pozyskiwania i dostaw surowców po gospodarkę odpadami oraz zainstalowane i wykorzystywane technologie. Deweloper był pierwszą firmą na Węgrzech, która uzyskała ocenę Excellent w kategorii nieruchomości przemysłowych, dla – obecnie w pełni zajętej – hali MG1 w parku Maglód. Od 2023 r. jest jedyną firmą, która buduje wszystkie swoje nowe obiekty zgodnie z najbardziej rygorystycznymi kryteriami Outstanding.

Zakończyliśmy złożony i długotrwały proces negocjacji z naszym nowym klientem – wszyscy w zespole ciężko pracowali, aby przyczynić się do sukcesu transakcji. Nasze najnowsze osiągnięcie w rejonie międzynarodowego lotniska w Budapeszcie napawa nas dumą i wzmacnia nasze ambicje, aby HelloParks Maglód stał się najsilniejszym graczem na tym rynku. Oprócz dogodnej lokalizacji dla naszych najemców kluczowe są także zrównoważony rozwój oraz możliwość prowadzenia elastycznych i wydajnych operacji, a my zapewniamy im najnowocześniejsze obiekty, spełniające ich potrzeby mówi András Bodahelyi, Senior Business Development Manager w HelloParks.
Źródło: Rohlig SUUS Logistics
Do ulubionych
FIRMOWY SPOTLIGHT
ADR Adviser Doradztwo i Szkolenia Jacek Pluta


NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

NASZE WYWIADY

OPINIE

NASZE RELACJE

Photo by Josh Hild from Pexels