Josephs.ScotBorowiak Properties Ltd

Diamond Echo na elektrycznej trasie

Utworzona: 2024-06-12


Celem trasy Diamond Echo jest pokazanie, że mobilność elektryczna stanowi realne rozwiązanie dla transportu regionalnego.

Od momentu przekroczenia granicy kraju, ciężarówka Diamond Echo przejechała już ponad 2000 kilometrów po hiszpańskich drogach odwiedzając Santander, Burgos, Valladolid, Madryt, Walencję i Barcelonę. W ramach europejskiej trasy rozpoczętej 11 kwietnia w fabryce Renault Trucks w Bourg-en-Bresse, ciężarówka Renault Echo odwiedziła już Francję, Holandię i Wielką Brytanię. Na terenie Hiszpanii Renault Trucks korzysta ze stacji ładowania należących do firmy Cepsa, które tworzy sieć ultraszybkich ładowarek wzdłuż głównych korytarzy i szlaków komunikacyjnych w Hiszpanii i Portugalii. Obecnie sieć Cepsa obejmuje 150 ultraszybkich punktów ładowania.

Ciężarówka Diamond Echo, czyli egzemplarz modelu E-Tech T, wyróżnia się wyjątkową dekoracją elektroluminescencyjną. Projekt stylistyczny powstał w wyniku współpracy z kierowcami oraz specjalistami ds. projektowania i lakierowania. Oparta na technologii Lumilor farba nałożona przez firmę Demon Paint świeci pod wpływem impulsu elektrycznego. W czasie całej trasy, która potrwa do lipca, pojazd przejedzie ponad 10 000 km odwiedzając 7 krajów i zatrzymując się w ponad 60 miejscach. Każdy postój będzie okazją do spotkania się z przedstawicielami branży transportowej, zaprezentowania realiów operacyjnych i zalet mobilności elektrycznej.

Źródło: Renault Trucks
Do ulubionych
FIRMOWY SPOTLIGHT
ADR Adviser Doradztwo i Szkolenia Jacek Pluta


NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

NASZE WYWIADY

OPINIE

NASZE RELACJE

Photo by Josh Hild from Pexels