Josephs.ScotBorowiak Properties LtdToll House Properties Ltd

Kierowcy zawodowi na bakier z przepisami - nagranie

Utworzona: 2024-06-10


Podczas policyjnej akcji „Zero tolerancji”, której celem było zwiększenie bezpieczeństwa podróżujących S5 oraz zmniejszenie ilości wypadków i kolizji, powodowanych przez nadmierną prędkość bądź niewłaściwe wyprzedzanie, ukarano kilku kierowców samochodów ciężarowych.

W działaniach brali udział policjanci ruchu drogowego bydgoskiej komendy, którzy przy pomocy drona monitorowali ruch w rejonie węzła komunikacyjnego w podbydgoskim Pawłówku. Podczas akcji czuwano nad stosowaniem się uczestników ruchu do obowiązujących przepisów i zasad drogowych. Funkcjonariusze reagowali na wykroczenia związane z nieprawidłowym wyprzedzaniem. Te okazały się bolączką ośmiu kierowców samochodów ciężarowych. Trzech zostało ukaranych mandatem karnym, czterech pouczono, a w stosunku do jednego z nich zostanie skierowany wniosek o ukaranie do sądu, ponieważ okazało się, że nie posiada uprawnień do prowadzenia tego typu pojazdu.

Policjanci przypominają, że w Polsce zakaz wyprzedzania dla ciężarówek na drogach szybkiego ruchu (autostradach i drogach ekspresowych) obowiązuje od 1 lipca 2023 roku. Dotyczy on pojazdów kategorii N2 (DMC od 3,5 do 12 ton) oraz N3 (DMC powyżej 12 ton). W przypadku, gdy kierujący samochodem ciężarowym wyprzedza na autostradzie lub drodze ekspresowej o wyłącznie dwóch pasach ruchu przeznaczonych dla danego kierunku ruchu, musi się liczyć z nałożeniem na niego mandatu karnego w wysokości 1000 złotych i 8 punktów karnych.



Źródło: policja
Do ulubionych

Komentarze (10)

~driver
około roku temu
czas z tym skonczyc... dlaczego nie moge wjechac na lewy pas jezeli nikomu nie przeszkadzam nie zajezdzam drogi/.. nie robie korkow na prawym pasie, gdy jest on zamkniety... cizarowki maja tylko placic i stac w korkach... na tym koniu daleko nie zajedziemy juz PIS stracil glosy kierowcow
Puchacz1
około roku temu
Tytuł artykułu na ET bardzo głupi i sugerujący łamanie przepisów przez kierowców "dużych".
Jakim cudem dzielna policja ocenia z drona szybkość pojazdu wyprzedzającego i wyprzedzanego?
Swoj ą drogą, ten durny przepis wprowadzony "pod publikę" przez poprzednią władzę już dawno powinien być zmieniony.
Choćby na zakazy "godzinowe".
Komu przeszkadzają wyprzedzające się ciężarowe np o 2giej w nocy?
~ZZZ
około roku temu
Kiedy do Was dotrze że wystarczy na dwa tygodnie przed Świętami Bożego Narodzenia wziąć urlop. I wszystkie głupie pomysłu .ów rządzących znikną. Tylko trzeba mieć mózg a nie .y styropian.
szatan
około roku temu
Czyli jeśli ktoś chce się włączyć do ruchu to nie zjeżdżamy na lewy aby mu to ułatwić, bo dostaniemy mandat od chłopców dronowców. Chyba trzeba busom mocne ramy pospawać żeby 24t wozić i się nie rozkraczyć.
Puchacz1
około roku temu
Nie ośmieszaj się "szatan".
Zobacz cały wątek
FIRMOWY SPOTLIGHT
Wega Agencja celna


NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

NASZE WYWIADY, OPINIE i RELACJE

Photo by Josh Hild from Pexels