Josephs.ScotBorowiak Properties Ltd

Dobra wiadomość - Milence inwestuje w komfort dla kierowców

Utworzona: 2024-07-09


Firma poinformowała o rozpoczęciu budowy trzeciej stacji ładowania zlokalizowanej w Åstorp, w Szwecji oraz drugiej na terenie parku Hessenpoort w Zwolle, w Holandii. Obiekty będą wyposażone w udogodnienia dla kierowców zawodowych - zaplecze sanitarne, salon wypoczynkowy oraz automaty z napojami i przekąskami.

Szwecja

Obiekt położony jest w nowo wybudowanym centrum logistycznym w Helsingborgu, jednym z największych i najbardziej innowacyjnych regionów logistycznych w Szwecji, w pobliżu E4, głównej trasy prowadzącej do Sztokholmu. Strategiczna lokalizacja stacji ładowania nie tylko poprawia jej dostępność dla firm logistycznych, ale także podkreśla zaangażowanie regionu w rozwój zrównoważonego transportu na ruchliwej trasie Malmö-Göteborg.

Budowa stacji ładowania w Åstorp będzie realizowana w dwóch fazach. Po zakończeniu 1 fazy powstaną 4 stanowiska ładowania wyposażone w wysokowydajne ładowarki z systemem CCS, każda o mocy do 400 kW. W fazie 2 powstanie 7 kolejnych stanowisk ładowania. Oprócz ładowarek CCS, Milence planuje instalację ładowarek megawatowych (MCS), gdy tylko odpowiednia technologia będzie dostępna. Stacja w Åstorp będzie wyposażona w szereg udogodnień dla kierowców, takich jak lobby, prysznice i toalety.

Holandia

Nowy obiekt na terenie parku biznesowym Hessenpoort w Zwolle ma zostać oddana do użytku do grudnia br. Stacja zapewni możliwość łatwego i niezawodnego ładowania wszystkich pojazdów ciężarowych z napędem akumulatorowym, niezależnie od marki. Hessenpoort, główny węzeł logistyczny w Zwolle, jest siedzibą wielu przedsiębiorstw. Nowa stacja jest położona w pobliżu A28 i A50, stanowiących kluczowy węzeł komunikacyjny w korytarzu Morze Północne/Bałtyk łączący główne porty morskie, takie jak Rotterdam i Hamburg.

Budowa stacji ładowania w Zwolle będzie realizowana w dwóch fazach. Prace rozpoczną się we wrześniu, a zakończenie pierwszego etapu zaplanowano na grudzień br. Po zakończeniu pierwszej fazy stacja będzie wyposażona w 4 ładowarki w standardzie CCS, które zasilą 8 stanowisk. Milence planuje szybkie przejście na technologię ładowania megawatowego gdy tylko stanie się dostępna. Dodatkowo stacja będzie wyposażona w wiele udogodnień, takich jak zaplecze sanitarne, salon wypoczynkowy dla kierowców oraz automaty z napojami i przekąskami. Cały obiekt będzie ogrodzony, oświetlony i wyposażony w system monitoringu. W drugim etapie liczba stanowisk ładowania zostanie zwiększona do 16. Ponadto pojawią się dodatkowe węzły sanitarne i automaty.

Źródło: Milence
Do ulubionych
FIRMOWY SPOTLIGHT
ADR Adviser Doradztwo i Szkolenia Jacek Pluta


NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

NASZE WYWIADY

OPINIE

NASZE RELACJE

Photo by Josh Hild from Pexels