Josephs.ScotBorowiak Properties Ltd

REKLAMA

Do zdobycia trzy prestiżowe tytuły
Utworzona: 2020-01-26

9 stycznia 2020 roku ruszyła rejestracja do IX edycji Ogólnopolskich Mistrzostw Mechaników, największego w Polsce konkursu dla młodych i zawodowych mechaników.

Uczestnicy staną do rywalizacji w kategoriach Mechanik Zawodowy, Młody Mechanik oraz Młody Mechanik Maszyn Rolniczych. Jeszcze w styczniu wszyscy otrzymają link do Akademii Młodego Mechanika, która pomoże w przygotowaniach do eliminacji.

Udostępnimy materiały edukacyjne oraz testy sprawdzające z różnych zagadnień motoryzacyjnych, które pomogą w przygotowaniach do konkursu. Edukację w Akademii Młodego Mechanika będą wspierać specjaliści znanych marek, m.in. Mobil 1, Ferdinand Bilstein, FILTRON, Kramp, czy John Deere, oraz Akademia Praktycznych Umiejętności mówi Adrian Dekowski z Fundacji Cooperatio.

W tym roku uczestnicy Mistrzostw po raz pierwszy będą rywalizować o tzw. zieloną kartę, gwarantującą udział w finale bez względu na wynik testu eliminacyjnego. Taka możliwość pojawi się w ramach „Akcji Filtracja”, prowadzonej przez markę FILTRON, partnera Mistrzostw. Zielona karta trafi do zespołu uczniowskiego, który zdobędzie najwięcej punktów z pytań dodatkowych. Dobre przygotowanie do testu eliminacyjnego jest kluczowe, bo finały podczas targów Poznań Motor Show są zarezerwowane dla wąskiej grupy uczestników. Czego zatem mogą spodziewać się mechanicy w tym roku?

Wśród tematów na pewno nie zabraknie elektromobilności, która jest hasłem przewodnim targów Poznań Motor Show 2020. Ten trend dotyczy bez wyjątku każdego uczestnika rynku motoryzacyjnego, również producentów olejów i smarów, takich jak ExxonMobil. W ramach IX edycji Mistrzostw nasi specjaliści przygotują zadania dotyczące budowy, serwisowania i smarowania silników mówi Pietro Ghinelli z ExxonMobil.

Producent olejów silnikowych Mobil wspiera Ogólnopolskie Mistrzostwa Mechaników od pierwszej edycji konkursu i jest inicjatorem kategorii Młody Mechanik.

IX Ogólnopolskie Mistrzostw Mechaników – najważniejsze daty

 • Od 9 stycznia 2020 – rejestracja uczestników
 • 1 połowa marca – eliminacje (data zostanie potwierdzona w późniejszym terminie)
 • 26 marca (czwartek) – finał w kategorii Młody Mechanik
 • 27 marca (piątek) – finał w kategorii Młody Mechanik Maszyn Rolniczych
 • 28 marca (sobota) – finał w kategorii Mechanik Zawodowy.

 • Organizatorami Ogólnopolskich Mistrzostw Mechaników są Międzynarodowe Targi Poznańskie i Fundacja Cooperatio, zrzeszająca ekspertów, przedstawicieli organizacji branżowych i firm współpracujących na rzecz bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz promujących rozwój edukacji technicznej.

  Źródło: COOPERATIO
  Do ulubionych
  Photo by Josh Hild from Pexels