Josephs.ScotBorowiak Properties Ltd

REKLAMA


80 naczep Kögel trafiło do nowego właściciela
Utworzona: 2021-07-27

Innowacyjna i przyjazna dla środowiska flota pojazdów jest kluczowym elementem strategii zrównoważonego rozwoju firmy z siedzibą w Ora koło Bolzano. Oprócz 500 ciągników siodłowych klasy Euro 6, z których około 100 jest napędzanych paliwem bio-LNG – firma dysponuje łącznie ponad 1000 naczepami.

Wiele z nich jest przystosowanych do użytku w transporcie kombinowanym, który Gruber Logistics uważa za podstawę przyjaznej dla środowiska dystrybucji towarów. Już teraz firma przewozi 20 proc. wszystkich ładunków intermodalnie. Docelowo udział ten ma wzrosnąć do 40% w ciągu dwóch lat.

Możemy to osiągnąć tylko przy użyciu odpowiedniego sprzętu transportowego mówi Stefan Knapp, szef floty międzynarodowej.

Wybór padł na sprzęt marki Kögel. Firma zakupiała 60 naczep Cargo Coil Rail generacji NOVUM. Naczepy, skonfigurowane do transportu kombinowanego, łączą aspekty ekonomiczne i zalety ekologiczne. Nowe pojazdy będą miały kluczowe znaczenie w osiągnięciu ambitnych celów w zakresie zrównoważonego rozwoju, jakie stawia sobie Gruber Logistics.

Naczepy Kögel Cargo Coil Rail to prawdziwie wszechstronne rozwiązanie w intermodalnym transporcie towarowym. Oferują wszystkie zalety generacji pojazdów NOVUM, m.in. wysoki poziom indywidualizacji, bogate wyposażenie standardowe i niską masę własną. Pojazd idealnie nadaje się również do transportu z dużymi obciążeniami punktowymi – dzięki wyposażeniu do transportu zwojów nawiniętych na szpule. Możliwe jest obciążanie powierzchni o długości 1,5 m ładunkami o masie do 30 ton. Przewoźnik stosuje koryto na zwoje o długości 7,2 mm do zwojów o średnicy od 0.9 do 2.1 m. Opcjonalnie dostępna jest również wersja o długości 9 m.

Gruber Logistics zamówił również 20 sztuk naczepy Kögel Mega generacji NOVUM. Pomimo wysokości wewnętrznej wynoszącej 3 metry, naczepa ta nie przekracza dopuszczalnej wysokość całkowitej wynoszącej 4 metry, dzięki siodłu o wysokości 910 mm – co umożliwia uzyskanie maksymalnej objętości przestrzeni ładunkowej. Aby zoptymalizować wysokość, projektanci firmy Kögel zdecydowali się na zastosowanie odpowiednich opon oraz zmniejszenie szyjki siodła z 90 do 55 mm – przy zachowaniu tej samej stabilności. Naczepa gwarantuje wysoką ładowność przy masie własnej od 6,4 tony. Załadunek i rozładunek trzech ułożonych w stos skrzyniopalet jest łatwy dzięki mechaniczno-hydraulicznemu podnoszonemu dachowi, który stanowi część wyposażenia standardowego.

Przewoźnik jest jedną z pierwszych firm transportowych w Europie, która zorganizowała całkowicie neutralny pod względem emisji CO2 transport multimodalny. Co więcej, firma niedawno uruchomiła neutralne dla klimatu przewozy ładunków przez przełęcz Brenner przy użyciu ciężarówek na paliwo bio-LNG – dzięki czemu zajmuje wiodącą pozycję w zrównoważonym transporcie towarów.

Źródło: Kögel
Do ulubionych
PREZENTACJA FIRMY
ADR Adviser Doradztwo i Szkolenia Jacek Pluta


NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

NASZE WYWIADY

OPINIE

NASZE RELACJE

REKLAMA
Photo by Josh Hild from Pexels