Josephs.ScotBorowiak Properties Ltd

KH-KIPPER

Więcej miejsca – więcej możliwości

Utworzona: 2022-01-17


Miniony rok KH-Kipper, producent specjalizujący się w zabudowach dla sektora budowlanego, zamyka liczbą ponad 2400 sztuk, czyli największym w swojej historii rocznym wolumenem produkcji. Oddanie do użytku nowej hali montażu końcowego zwiększyło możliwości wytwórcze i jakość produktów.

KH-Kipper specjalizuje się w zabudowach dla sektora budowlanego – wysoka koniunktura w tej branży idzie w parze ze zwiększeniem sprzedaży środków transportu. Wzrost nowych projektów w obszarze infrastruktury drogowej i budownictwa mieszkalnego oraz boom w branży wydobywczej pozwoliły producentowi z Kajetanowa w 2021 roku nadrobić spadki, do jakich przyczyniła się pandemia COVID-19.

W szerokim portfolio producenta znajdują się zabudowy, przyczepy i naczepy dla różnych branż: budowlanej, wydobywczej, komunalnej, energetycznej, a także rolniczej. Wyzwaniem pozostają występujące cały czas braki w dostawach komponentów i materiałów, ale działania KH-Kipper są planowane tak, aby klienci otrzymywali produkty na czas.


Dzięki wzrostowi zamówień i po uwzględnieniu długofalowego planowania produkcji, w 2018 roku podjęto decyzję o powiększeniu zakładu. Budowę nowej hali montażu końcowego ukończono jeszcze przed wybuchem pandemii, a na przełomie 2021/2022 rozpoczęło funkcjonowanie przylegające do niej nowe biuro. Stanowiska na dotychczasowej hali zostały zagospodarowane głównie na potrzeby lakierni. W 2021 roku powiększono także parking dla samochodów ciężarowych.

Oddanie do użytku nowej hali zwiększyło możliwości wytwórcze i jakość produktów. W hali o powierzchni ponad 1000 m2 mieści się 18 przestronnych stanowisk montażowych, na których łatwo zorganizować prace. W hali możliwa jest realizacja nietypowych zleceń, w tym ciężkich zabudów kopalnianych o dużych gabarytach, których produkcja wymaga odpowiedniego miejsca i transportowania za pomocą suwnic o dużym udźwigu. Więcej miejsca daje dodatkowe możliwości wdrażania nowych technologii produkcji.


Po oddaniu do użytku budynku biurowego planowane są kolejne inwestycje, m.in. zorganizowanie działu laserowego cięcia profili, które usprawni wytwarzanie ram pośrednich oraz unowocześnienie linii automatycznego śrutowania i lakierowania proszkowego. Innowacje niewątpliwie ulepszą proces produkcji i usprawnią realizację zamówień.

KH-Kipper chce nadal rozwijać produkcję i udoskonalać swoje wyroby. To ważne, aby pozostawać konkurencyjnym na międzynarodowym rynku. W związku z dużym zapotrzebowaniem na wielu rynkach spływ nowych zamówień utrzymuje się cały czas na wysokim poziomie, a gotowe produkty są odbierane i opłacane na bieżąco, bez opóźnień. W tym roku firma zamierza ustanowić nowy rekord pod względem liczby wyprodukowanych wyrobów oraz wartości sprzedaży.

Źródło: KH-Kipper
Do ulubionych KH-KIPPER
FIRMOWY SPOTLIGHT
TRONIK Spółka z Ograniczoną Odpowiedzialnością Spółka Komandytowa


NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

NASZE WYWIADY

OPINIE

NASZE RELACJE

Photo by Josh Hild from Pexels