Josephs.ScotBorowiak Properties Ltd

Ważne są nie tylko pojazdy

Utworzona: 2022-12-20


W związku z wprowadzeniem do oferty samochodów z napędem elektrycznym – dostawczego eDaily oraz pojazdów ciężkich marki Nikola – IVECO Poland dokonało wyboru tzw. Partnera Energetycznego (PE). Systemy ładowania dostarczy włoska firma Enel X Way, reprezentowana w naszym kraju przez spółkę Avitron Polska. 

W marcu 2022 roku przedstawiciele firm IVECO i Enel X Way (Grupa Enel) podpisali protokół ustaleń (Memorandum of Understanding), który stał się podstawą do nawiązania praktycznej współpracy mającej na celu jak najpełniejsze wykorzystanie potencjału zeroemisyjnych pojazdów użytkowych w Europie. Partner producenta środków transportu zajmuje się m.in. opracowywaniem i sprzedażą usług i rozwiązań związanych z elektromobilnością.

Realizując postanowienia tego porozumienia, Daniel Wolszczak, dyrektor generalny IVECO Poland oraz Kamil Babiński, prezes zarządu spółki Avitron Polska podpisali umowę o współpracy. Umowa określa warunki handlowe, na podstawie których opracowywana będzie oferta dla klientów IVECO, dotycząca stacji ładowania wraz z oprogramowaniem umożliwiającym inteligentne zarządzanie ładowaniem.

Najlepszym dowodem na to, jak dużą wagę do promowania i rozwoju elektromobilności przywiązuje IVECO Poland jest to, że jesteśmy jednym z pierwszych krajów w Europie, w którym podpisano umowę w praktyce realizującą założenia protokołu ustaleń zawartego pomiędzy IVECO a spółką Enel X Way. Dzięki nawiązaniu tego partnerstwa klienci IVECO, będący użytkownikami zeroemisyjnych pojazdów, będą mogli korzystać ze stacji ładowania Enel X Way, efektywizując swój biznes i przyczyniając się do dekarbonizacji naszej planety
– powiedział Daniel Wolszczak.

Dzięki umowie użytkownicy elektrycznych samochodów dostawczych eDaily i w przyszłości również pojazdów ciężarowych Nikola będą mieli zapewniony wygodny dostęp do wydajnych i nowoczesnych stacji ładowania Enel X Way, co z pewnością przyczyni się do dynamiczniejszego rozwoju zeroemisyjnych rozwiązań transportowych w naszym kraju
– stwierdził Kamil Babiński.
Źródło: IVECO
Do ulubionych
PREZENTACJA FIRMY
ADR Adviser Doradztwo i Szkolenia Jacek Pluta


NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

NASZE WYWIADY

OPINIE

NASZE RELACJE

Photo by Josh Hild from Pexels