Josephs.ScotBorowiak Properties Ltd

57% kierowców przyznaje się do używania telefonu
Utworzona: 2023-01-24

Inicjatywa Jazda bez czytanki ma na celu zwiększenie świadomości zagrożeń, jakie niesie za sobą korzystanie ze smartfonów podczas prowadzenia pojazdów.

Krystyna Czubówna oraz znani rysownicy i rysowniczki: Andrzej Mleczko, Marta Frej, Andrzej Rysuje, Magda Danaj - Porysunki i Janek Koza współtworzą kampanię społeczną 'Jazda bez czytanki', której organizatorem jest Stalexport Autostrada Małopolska S.A., zarządca autostrady A4 Katowice-Kraków.

W 2022 roku policjanci drogówki tylko w woj. śląskim odnotowali aż 5 500 wykroczeń dotyczących korzystania z telefonów w trakcie jazdy. To o niecałe 500 przypadków mniej niż w 2021 roku, ale liczby wciąż są zbyt duże.

Nawet co czwarty wypadek w Polsce może być spowodowany tym, że kierowca - zamiast na drodze - jest skupiony na swoim telefonie (dane Instytutu Transportu Samochodowego oraz raport Kantar dla PZU 'Używanie telefonu w trakcie prowadzenia samochodu', sierpień 2019).

Kampania 'Jazda bez czytanki', obejmująca radio, internet oraz social media - potrwa do końca lutego. Posłuchać, jak nie czyta Krystyna Czubówna i zobaczyć, jak temat kampanii widzą rysownicy i rysowniczki, można na stronie www.jazdabezczytanki.pl


Źródło: Autostrada Małopolska
Do ulubionych
PREZENTACJA FIRMY
Intrans Przeprowadzki


NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

NASZE WYWIADY

OPINIE

NASZE RELACJE

REKLAMA
Photo by Josh Hild from Pexels