Josephs.ScotBorowiak Properties Ltd

Wkrótce debata na temat nowego kształtu sieci TEN-T
Utworzona: 2023-01-25

Międzynarodowa konferencja Redefinicja łańcuchów logistycznych w świetle nowej polityki transportowej TEN-T, która odbędzie się 14 lutego w Warszawie będzie okazją dla podsumowania pierwszego etapu rewizji.

Nowe Europejskie Korytarze Transportowe ujęte w ramach projektu rozporządzenia TEN-T powinny stać się narzędziem rozwijania przepływów w ramach zrównoważonego i multimodalnego przewozu towarów i osób w Europie oraz rozwoju infrastruktury wysokiej jakości.

Korytarze te będą obejmować najważniejsze dalekobieżne trasy przepływu towarów i osób oraz składać się z kluczowych europejskich osi transportowych opartych na wielogałęziowej transeuropejskiej sieci transportowej. Utworzenie Europejskich Korytarzy Transportowych to także wyzwania związane z nowymi inwestycjami infrastrukturalnymi oraz sposobami ich finansowania.

Wydarzenie będzie również platformą do wymiany poglądów w gronie międzynarodowym w zakresie znaczenia poszczególnych sektorów transportu dla zapewnienia nieprzerwanych i wydajnych łańcuchów logistycznych przyczyniających się do dalszego rozwoju korytarzy sieci TEN-T.

Konferencja będzie stanowić okazję do debaty na temat nowego kształtu sieci, nie tylko w Unii Europejskiej, ale również w szerszym kontekście, na terytorium Ukrainy i Mołdawii, z uwzględniałem potrzeby rozwoju szlaków solidarności. Obecna sytuacja geopolityczna w ogromnym stopniu wpływa na zapewnienie wydajnych łańcuchów logistycznych w Europie.

Wydarzenie zostało podzielone na następujące panele tematyczne:
🔹Rozwój i usprawnienie łańcuchów logistycznych w świetle rewizji sieci;
🔹Korytarze solidarności – osiągnięcia i wyzwania na przyszłość dla szerszego włączenia Ukrainy i Mołdawii w gospodarczy obieg UE;
🔹Rola portów morskich w zapewnieniu wydajnych łańcuchów logistycznych;
🔹Znaczenie transportu kolejowego dla sprawnych łańcuchów logistycznych w korytarzach sieci TEN-T.

Źródło: gov.pl
Do ulubionych
PREZENTACJA FIRMY
Viking Line Cargo


NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

NASZE WYWIADY

OPINIE

NASZE RELACJE

REKLAMA
Photo by Josh Hild from Pexels